تاریخ انتشار: 1401/06/17 13:27 حوزه انتشار: ستاد مرکزی شناسه خبر: 81673

با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح ۳۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان استان لرستان

بختیاری

در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد ۳۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم افتتاح ۳۰۰ واحد مسکونی مددجویان در استان لرستان، با گرامیداشت سالروز قیام ۱۷ شهریور، گفت: برای ساخت این ۳۰۰ واحد مسکونی ۴۶ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: بخشی از هزینه‌ها از محل تسهیلات بنیاد مسکن، بخشی از کمک‌های خیران و آورده مددجویان تامین شده است که به صورت وام در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
بختیاری خاطرنشان کرد: در شهرها در رابطه با قانون جهش تولید، سهم ما برای چهار سال ۳۶۰ هزار واحد است که ۲۴۰ هزار واحد آن به شهرها مربوط است. بر اساس آخرین اطلاعات ۲۳۲ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که به خاطر نداشتن ۴۰ میلیون اولیه، قرار شد مددجویان در ابتدا این مبلغ را پرداخت نکنند.
وی در رابطه با مسکن روستایی هم گفت: در این زمینه نیز گام‌های خوبی برداشته شده و تفاهم‌نامه ۴۰ هزار واحدی را داریم که تماما در روستاها احداث می‌شود.
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: این ۴۰ هزار واحد با کمک بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد و بسیج سازندگی تا پایان سال ۱۴۰۲ باید تحویل مددجویان شود و تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ مددجویی فاقد مسکن روستایی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: تاکنون ۲۳ هزار واحد از ۴۰ هزار واحد پروانه آن از دهیاری روستاها گرفته شده و امیدواریم بتوانیم ۱۰ هزار واحد مسکن امسال در ۱۴ اسفندماه به بهره‌برداری برسد.
بختیاری اضافه کرد: ۱۰ هزار واحد دیگر با بنیاد مستضعفان تفاهم‌نامه مبادله شده است که بخش عمده از آن در روستا احداث می‌شود.
انتهای پیام