دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۱۹۲
گزارشگر : ۶۷
مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی خبر داد

افزایش سرانه سبد غذایی کودکان مبتلا به سوءتغذیه

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۹

سرانه سبد غذایی کودکان مبتلاء به سوءتغذیه در خراسان شمالی از 75 هزار تومان به 85 هزار تومان در ماه افزایش یافت.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ضمن بیان اهداف طرح «سوء تغذیه کودکان زیر شش سال» به رشد اعتبارات این طرح در سال 96 اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با بیان اینکه «طرح سوء تغذیه کودکان زیر شش سال» با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از سال ۸۶ تاکنون در حال انجام است،گفت: تعداد این کودکان به علت شرایط اقتصادی استان قابل تغییر است، بر این اساس این نهاد به صورت دوره های شش ماهه، کودکان محروم استان را در قالب این طرح حمایت می کند.

اهرابی ضمن ابراز خرسندی نسبت به افزایش سرانه سبد غذایی کودکان زیرشش سال در این استان، افزود: به تازگی سرانه این کمک ها، ماهیانه از 75 هزار تومان به 85 هزار تومان افزایش یافته است.

وی یاد آور شد: اعتبارات این طرح در سال 95،یک میلیارد و800 میلیون تومان بود، که این رقم در سال 96 ، به دومیلیارد و300 میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه سقف پذیرش این کودکان نیز در سال 96،  200 نفر افزایش یافته است،تاکید کرد: ظرفیت پذیرش کودکان مبتلا به سوء تغذیه در خراسان شمالی در سال گذشته، دو هزار نفر بود در حالی که امسال به دو هزار و200 نفر رسیده است.

اهرابی یادآورشد: کمیته امدادخراسان شمالی برای شارژ کارت خرید سبد غذایی این کودکان، ماهیانه بیش از 187 میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد و دولتی هزینه می کند.
وی در ادامه درباره نحوه شناسایی این کودکان، گفت: مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها ، پس از انجام تن سنجی ،کودکانی را که دچار سوء تغذیه هستند به کمیته امداد معرفی می کنند واین نهاد پس از پایان یک دوره شش ماهه ، مجدداً کودکان مورد بررسی قرار داده ودر صورت بهبود از طرح خارج و افراد جدید جایگزین می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه به اجرای «طرح همسفره» برای  جذب کمک های خیران در کمک به درمان کودکان نیازمند اشاره کرد وگفت: این طرح برای تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند کمتر از شش سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی ندارند اجرایی شده است.

وی افزود: نیکوکاران می توانند با مراجعه به سایت hamsofreh.ir امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک به مبلغ ماهیانه 85هزارتومان را تقبل کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۶۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید