دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۴:۰۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۲۷۸
گزارشگر : ۶۷

کمک 700 میلیون تومانی خیران درجشن عاطفه های سال 95

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۱۴:۰۸

مردم نیکوکار خراسان شمالی در سال گذشته 700 میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند کمک کردند که 350 میلیون تومان از این کمک ها توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری وتوزیع شد.

دومین جلسه ستاد احسان ونیکوکاری 15 شهریور ماه با حضور کمیته امداد استان خراسان شمالی، آموزش پرورش، بسیج، صدا وسیما و سازمان دانش آموزی برای ساماندهی پایگاه های جشن عاطفه ها وهمسو سازی برنامه های دستگاه های عضو این ستاد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به برپایی جشن عاطفه ها در 23 و24 شهریور ماه در سطح استان، گفت: سعی داریم با برگزاری جشن عاطفه ها بخشی از نیازهای دانش آموزان محروم را در زمینه نوشت افزار و پوشاک که مشکل عمده خانواده ها هستند، از طریق مشارکت مردمی و خیران تامین کنیم.

اهرابی با تاکید بر اولویت خدمات رسانی این نهاد به دانش آموزان مناطق محروم،گفت:کمیته امداد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، دو هزار و200 بسته لوازم التحریر به ارزش 440 میلیون تومان بین دانش آموزان مناطق محروم استان توزیع کرده است.

وی با تاکید در پرداخت کمک های مردمی به صورت نقدی، افزود: کمک های نقدی این امکان را فراهم می کند که هم سریعتر امکان تامین نیاز خانوار های تحت حمایت کمیته امداد فراهم شود و درعین حال قدرت انتخاب خانوارها بالاتر رود.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین در ادامه به نیازسنجی صورت گرفته از دانش آموزان اشاره کرد و میزان نیاز هر دانش آموز محروم را در ابتدای سال تحصیلی جدید 200 هزار تومان اعلام کرد وگفت: هم اکنون شش هزار دانش آموز نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، این درحالی است که  برخی دانش آموزان نیازمند استان به دلیل طبع خانوادگی از هیچ گونه نهادحمایتی خدمات دریافت نمی کنند، بر این اساس کمیته امداد از طریق مراکز نیکوکاری وارد میدان شده و توانسته نیاز دانش آموزان مناطق مختلف استان را در سال تحصیلی 96 شناسایی کند.

اهرابی با اشاره به فعالیت 70 مرکز نیکوکاری در خراسان شمالی،افزود: خوشبختانه این مراکز توانسته اند با ارتباط گیری خوب با خیران هر محله کمک های مناسبی برای کمک به دانش آموزان فراهم کنند.

وی میزان مشارکت مردمی در جشن عاطفه های سال 95 را 700 میلیون تومان بیان کرد وگفت: 350 میلیون تومان از این کمک ها توسط مراکز نیکوکاری سطح استان به صورت مردمی جمع آوری و با نظارت مردم نیز بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است. سال گذشته از محل کمک های دولتی بیش از  150 میلیون تومان در بحث کتاب دانش آموزان هزینه شد

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه با یاد آوری اینکه جشن عاطفه های امسال با رویکردی جدید در دو مرحله برگزار می شود، افزود: مرحله اول این جشن در روز 23 شهریور در میادین اصلی شهر و 24 شهریور نیز در مصلی های برگزاری نماز جمعه برگزار می شود.

وی تاکید کرد: مرحله اصلی این جشن نیز برای توسعه فرهنگ انفاق ونیکوکاری در روز 19 مهرماه، درپایگاه های مدارس استان برپا می شود.

براتعلی حاتمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه معلمان اولین خیرانی هستند که بی چشم داشت کار کمک رسانی به دانش آموزان را بر عهده دارند،گفت: قطعا فقر در جامعه کنترل نمی شود، مگر اینکه ارزش دانش آموز در جامعه شناخته شود.

براتعلی حاتمی با تاکید براینکه نباید به مساله نیاز دانش آموز، تنها در اول مهر توجه شود، ادامه داد: رسیدگی کامل به دانش آموزان تنها شامل نیاز های مادی نیست، بلکه توجه به تغذیه این افراد نیز اولویتی برای پیشرفت تحصیلی است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۳۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید