دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۳۷۷
گزارشگر : ۶۷

90 هزار نفر در خراسان شمالی تحت حمایت کمیته امداد

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۲

مردم استان خراسان شمالی امسال بیش از 17 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد کمک کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 61 درصد رشد داشت.

نشست خبری مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با موضوع  فعالیت های این نهاد در سال 96 (20 شهریور) برگزارشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداداستان خراسان شمالی در این نشست با بیان اینکه کمبود امکانات و زیر ساخت های استان باعث شده است که جمعیت خانوارهای تحت حمایت این نهاد قابل توجه باشد گفت: هم اکنون 33 هزار خانوار محروم استان با جمعیت 53هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که حدود 16 هزار نفر از این افراد درمناطق محروم استان ساکن هستند.

وی با یادآوری اینکه بیش از 47 درصد جمعیت تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم استان ساکن هستند افزود:با احتساب اقشار آسیب پذیر و افرادی که به صورت موردی از این نهاد خدمات دریافت می کنند، بیش از 90 هزار نفر از مردم این استان از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند.

مدیرکل کمیته امداداستان در ادامه با بیان اینکه امسال شاهد یک اتفاق بسیارخوب در حوزه کمک معیشت خانوارهای تحت حمایت بودیم ادامه داد: روابط حسنه کمیته امداد با دولت و مجلس شورای اسلامی باعث شد در یک اقدام جهادی، مستمری مددجوهای تحت حمایت این نهاد با سه برابر رشد به ۲۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد کارکنان برسد.

اهرابی همچنین به وضعیت مشارکت مردم استان در کمک رسانی به محرومان اشاره کرد وافزود: امسال خوشبختانه با همکاری خوب مردم سخاوتمند استان و رسانه ها شاهد رشد قابل توجه کمک های مردمی هستیم.

وی بیان کرد:در پنج  ماهه سال 95، مردم استان بیش از 10 میلیارد تومان به محرومان کمیته امداد کمک کردند در حالی که این رقم امسال به حدود 17 میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه این کمک ها در قالب صدقات،زکات، مراکز نیکوکاری وسایر طرح ها کمک شده است،مطرح کرد: طبق آخرین آمار کمک های مردمی در سال جاری 61 درصد رشد دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۱۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید