دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۳۹۲
گزارشگر : ۶۷
معاون اشتغال کمیته امداد خراسان شمالی خبرداد:

بیش از هزار پرونده مددجویی آماده دریافت تسهیلات اشتغال

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۷

بیش از هزار مورد از پرونده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی در سال 96 برای دریافت وام اشتغال به بانک ها ارسال شدند،که برای پرداخت این تسهیلات 19 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،علی رضا مرادی،معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان خراسان شمالی درباره اقدامات جدید این نهاد درحوزه حمایت ازاشتغال خانگی وخرد، گفت: در سال 96، هزار و100 پرونده مددجویی برای دریافت وام به بانک ها ارسال شدند که امیدواریم بزودی با همکاری بانک ها،  تسهیلات خود را دریافت کنند.
 
مرادی بابیان اینکه درسال جاری 36میلیارد تومان تسهیلات ازسوی بانک های عامل برای اشتغال زایی مددجویان تخصیص یافته است،افزود: 31 میلیارد تومان از این اعتبار از ابتدای مرداد ماه به بانک ها ابلاغ شده است.

 

وی با تاکید برهمکاری بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان،بیان کرد:19میلیارد تومان تسهیلات برای پرونده های آماده در بانک ها لازم است.

 

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان،عنوان کرد: کمیته امداد خراسان شمالی توانست در سال 96 بیش از دو هزار طرح اشتغال با اعتبار 28 میلیارد تومان اجرای کند و در سامانه رصد اشتغال رتبه برتر استانی را کسب کند.

 

مرادی همچنین درباره اعتبارات اشتغال سال 96 نیز، گفت: امسال 52 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه اشتغال اختصاص یافت و قرار است از این محل، دوهزار و 500 فرصت شغلی برای سرپرستان خانوار در عرصه های مشاغل خانگی، خرد و زودبازده ایجاد شود که این امر در نهایت طی سه سال منجربه خروج همین تعداد خانوار از چرخه حمایت می شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کمیته امداد توانمندسازی و خود اتکایی خانوارهای مددجو و جلوگیری از بازگشت مددجویان به چرخه حمایت است، افزود: هدف نهایی از پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان و خانوارهای تحت حمایت، خوکفایی، توانمندسازی و استقلال اقتصادی و مالی خانوارهای مددجو است.

 

مرادی به سیاست های کمیته امداد در حوزه اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه اشتغالی که از سوی این نهاد پرداخت می شود، زمینه اشتغال و منبع درآمد را برای خانوارهای نیازمند فاقد سرمایه اولیه فراهم کرده است.

 

وی بیان کرد:طی سال گذشته چهار هزار و 335 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به خودکفایی رسیدند وامسال نیز امیدواریم از محل طرح های اشتغال بتوانیم خانوارهای بیشتری را به خودکفایی برسانیم.

 

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱۰۹



پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید