اخبار

امام جمعه شهرستان اسفراین تاکید کرد:

اختصاص درصدی ازمنابع زکات به حوزه اشتغال جوانان

اختصاص درصدی ازمنابع زکات به حوزه اشتغال جوانان
اختصاص بخشی از منابع زکات به اشتغال می تواند معضل بیکاری شهرستان اسفراین را کاهش دهد.
جلسه شورای زکات شهرستان اسفراین با حضورامام جمعه و فرمانداراین شهرستان وهمچنین رئیس اداره اجرایی زکات استان خراسان شمالی و اعضای این شورا برای برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد،حجت الاسلام والمسلمین قدیرمحمدیان در این جلسه با  تاکید براختصاص بخشی از سهم زکات به توسعه اشتغال جوانان، گفت: با توجه به اینکه کمیته امداد خراسان شمالی تا کنون دستاوردهای خوبی در حوزه توسعه اشتغال کسب کرده است، لذا این نهاد می تواند با استفاده از این ظرفیت  بخشی از معضل بیکاری جوانان را حل کند.
حجت الاسلام محمدیان همچنین با اشاره به آثار پرداخت زکات در جامعه و رفع محرومیت در این شهرستان، گفت: توجه به کارآمدی زکات بنا به مقتضیات زمان و مکان می تواند دستاوردهای خوبی در زمینه توانمندی محرومان به همراه داشته باشد.
 وی همچنین با تاکید بر مصرف صحیح زکات و تبلیغ و اطلاع رسانی گسترده در این حوزه، بیان کرد: بیان نحوه هزینه کرد دریافت زکات و همچنین آثار و برکاتی که در سطح جامعه و در زندگی فردی و اجتماعی محرومان دارد ،می تواندعمل به این واجب الهی را رونق ببخشد.
حجت الاسلام سید اسماعیل هاشمی، مشاور مدیر کل و رئیس اداره اجرایی زکات استان خراسان شمالی نیز در بیان اهمیت پرداخت زکات گفت: یکی از اولویت های مهم در فرایند پرداخت زکات توجه به تبلیغات این حوزه است و خوشبختانه اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام شده است. 
حجت الاسلام هاشمی با تاکید بر اینکه پرداخت این واجب الهی  به گروه خاصی از جامعه اختصاص ندارد و باید تمام اشخاص متمکن زکات بپردازند، افزود: متولی جمع آوری زکات فطریه نیز دبیرخانه شورای زکات است که دستگاه های متولی باید با این دبیرخانه در دریافت زکات فطریه هماهنگ باشند.
جواد نوروزی، فرماندار شهرستان اسفراین نیز با اشاره به اثرات مثبت پرداخت زکات عنوان کرد: زکات نقش مهمی در فقرزدایی دارد واین درحالی است که در دین مبین اسلام به عنوان یکی از پشتوانه های مالی در برنامه های اجتماعی و اقتصادی مردم تاکید شده است.
 نوروزی با اشاره به خشکسالی های اخیر و بحران کم آبی گفت: کم آبی باعث کاهش توان پرداخت زکات توسط روستاییان شده است.
وی تاکید کرد: باید در زمینه جمع آوری زکات فرهنگ سازی شود چرا که بسیاری از زیرساخت های رفاه اجتماعی در بحث پرداخت زکات مطرح می شود.
انتهای پیام
۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۳۲۶
کد خبر : ۱۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید