اخبار

رشد 91 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان شیروانی

رشد 91 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان شیروانی
پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شیروان در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل 91 درصد رشد داشت.

رئیس کمیته امداد شهرستان شیروان عملکرد حوزه اشتغال این نهاد در سال 96 را اعلام کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی شیرزادی، رئیس کمیته امداد شهرستان شیروان بابیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار ازجمله اهداف این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است، اعلام کرد: طی سال گذشته 658 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق طرح‌های اشتغال، کاریابی و تعامل باکار فرما صاحب شغل شدند.
شیرزادی با یادآوری اینکه طی سال گذشته 457 طرح اشتغال پایدار برای مددجویان ایجاد شد که به‌این‌ترتیب 548 نفر مددجو از طریق این طرح‌ها مشغول به کار شدند، گفت: برای راه‌اندازی این طرح‌ها هشت میلیارد و 746 میلیون تومان تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه در اختیار مددجویان قرار داده شد.
وی ادامه داد: از مجموع طرح‌های اجراشده 129 طرح اشتغال بااعتبار دو میلیارد و 150 میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد این شهرستان و همچنین 306 طرح نیز از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌های عامل بااعتبار پنج میلیارد و 700 میلیون تومان اجراشده است و سایر طرح‌ها نیز از محل منابع توسعه ملی، تلفیقی و صندوق کارآفرینی امید بااعتبار 900 میلیون تومان اجراشده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان شیروان در ادامه به مقایسه عملکرد حوزه اشتغال در سال‌های 95 و 96 اشاره کرد و ادامه داد: تعداد طرح‌های اشتغال کمیته امداد شیروان در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش داشت و این در حالی است که پرداخت تسهیلات اشتغال نیز در همین مدت 91 درصد رشد داشته است.
شیرزادی در ادامه به اجرای دوره‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 938 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در دوره‌های آموزشی مهارت‌آموزی، پایدارسازی توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی شرکت کردند.
وی افزود: دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای درزمینه ها کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع‌دستی، طرح‌های صنعتی و معدنی و همچنین خدمات به مددجویان ارائه‌شده است.
شیرزادی ادامه داد: همچنین سال گذشته 100 نفر مددجوی تحت حمایت این شهرستان نیز از طریق کاریابی دارای شغل و درآمد شدند که بخش قابل‌توجهی از آن با همکاری مؤسسات کاریابی و تعامل با کارفرما انجام‌شده است.

 انتهای پیام

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۸:۱۱
تعداد بازدید : ۳۴۰
کد خبر : ۱۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید