اخبار

کمک 2.7میلیارد تومانی مردم گرمه به محرومان کمیته امداد

کمک 2.7میلیارد تومانی مردم گرمه به محرومان کمیته امداد
سال گذشته مردم گرمه در قالب طرح‌های مختلف دو میلیارد و 700 میلیون تومان به کمیته امداد این شهرستان کمک کردند که این مبالغ صرف امور نیازمندان شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان گرمه گزارشی از میزان کمک‌های مردمی در سال 96 ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسمعلی حمیدی، رئیس کمیته امداد شهرستان گرمه با اعلام اینکه مردم این شهرستان دو میلیارد و 700 میلیون تومان در سال گذشته به نیازمندان تحت حمایت این نهاد کمک کردند، گفت: این کمک‌ها در قالب صدقات، زکات، طرح‌های اکرام ایتام و محسنین و سایر طرح‌های مشارکتی به نیازمندان اهداشده است.
حمیدی بابیان اینکه این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 20 درصد افزایش داشته است، تأکید کرد: کمک‌های مردمی به کمیته امداد شهرستان گرمه بر اساس نیت خیران در بخش‌های درمان، مسکن، جهیزیه، تحصیل و اشتغال مددجویان هزینه شده است.
 بابیان اینکه مردم نیکوکار این شهرستان در سال گذشته 480 میلیون تومان زکات مستحبی و واجب پرداخت کردند، افزود: با توجه به خشک‌سالی حاکم در این شهرستان میزان زکات اهدایی نسبت به سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.
وی همچنین یادآور شد: مردم سخاوتمند شهرستان گرمه 200 میلیون تومان نیز در قالب طرح صدقات به محرومان کمک کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد رشد داشته است.
رئیس کمیته امداد گرمه در ادامه کمک‌های حامیان در دو طرح محسنین و اکرام ایتام را نیز 750 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این کمک‌های به‌صورت نقدی و کالا به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت این نهاد اهداشده است که در این بخش نیز شاهد رشد هفت‌درصدی کمک‌ها هستیم.
حمیدی تأکید کرد: طبق برنامه‌های سال 97 قرار است بخشی از کمک‌های حامیان برای ساخت مسکن خانوارهای دارای یتیم تحت حمایت این نهاد هزینه شود.
وی بابیان اینکه کمیته امداد این شهرستان به دنبال توسعه نرم‌افزارهای الکترونیکی برای پرداخت کمک‌هاست، تأکید کرد: برای رسیدن به این اهداف از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای آسان پرداخت استفاده می‌کند تا مردم به‌راحتی بتوانند کمک‌های خود را به کمیته امداد این شهرستان اهدا کنند.انتهای پیام

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۳۳۶
کد خبر : ۱۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید