اخبار

به مناسبت سال نو

ضیافت نهار حامی بجنوردی با 60 یتیم تحت حمایتش

ضیافت نهار حامی بجنوردی با 60 یتیم تحت حمایتش
به مناسب آغاز سال نو و عید بزرگ مبعث، حامی بجنوردی با برگزاری ضیافت نهار از 60 یتیم تحت حمایت خود دلجویی کرد.

رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد ضمن اشاره به برگزاری ضیافت نهار ایتام این شهرستان، به فعالیت‌های این نهاد در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا حسین پور، رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد با اشاره به اینکه این حامی هم‌اکنون بیش از 60 یتیم این شهرستان را تحت حمایت‌های مادی و معنوی خود دارد، گفت: این حامی هرساله برای دیدار با کودکان تحت حمایت خود مراسم جشنی برگزار می‌کند و با اهدای عیدی از آنها دلجویی می‌کند.
حسین پور با یادآوری اینکه «حاج محمدصادقی» یکی از حامیان دلسوز این نهاد است که ماهیانه حدود دو میلیون تومان به طرح اکرام ایتام کمک می‌کند، افزود: این حامی علاوه بر کمک های مالی خود در بخش تحصیلی و درمانی نیز یاری گر ایتام تحت حمایت این نهاد است.
وی با اشاره به اینکه این حامی در این جشن چهار میلیون و 200 هزار تومان عیدی به ایتام تحت حمایت خود اهدا کرد، افزود:این نیکوکار برای برگزاری ضیافت نهار نیز دو میلیون تومان هزینه کرد.
رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد در ادامه بابیان اینکه این نهاد در تلاش است با ارتباط قوی بین حامیان و ایتام زمینه رفاه بیش‌ازپیش ایتام نیازمند را فراهم کند، بیان کرد: خوشبختانه حامیان طرح اکرام با همکاری و تعامل خود توانسته‌اند رفاه و آسایش نسبی را برای خانوارهای یتیم تحت حمایت خود ایجاد کنند.
حسین پور با تأکید بر اینکه این نهاد در عین حفظ عزت‌نفس زمینه توانمندی این خانوارها را فراهم می‌کند، ادامه داد: این نهاد در بحث اعطای تسهیلات اشتغال و تأمین مسکن مددجویان برنامه‌های خوبی دردست اجرا دارد که هم‌اکنون نتیجه آن توانمندی و خودکفایی سالیانه بیش از 100 خانوار نیازمند است.
وی همچنین به طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته کمیته امداد منطقه 1 بجنورد با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و درنهایت پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی توانست 200 فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد ایجاد کند.
حسین پور یادآور شد: سال گذشته برای توسعه اشتغال بانوان تحت حمایت این نهاد سه میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه از محل منابع بانک‌های عامل و منابع داخلی کمیته امداد این شهرستان هزینه شد.
 
 
انتهای پیام

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۳
کد خبر : ۱۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید