اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه 1بجنورد اعلام کرد

رشد 60 درصدی کمک حامیان به ایتام

رشد 60 درصدی کمک حامیان به ایتام
حامیان منطقه 1 بجنورد در سال 96، دو میلیارد و 630 میلیون تومان به ایتام تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان کمک کردند.

رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد ضمن اعلام خیران برتر حوزه صدقات و اکرام ایتام عملکرد این دو حوزه را در سال 96 تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا حسین پور، رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد با اعلام اینکه حامیان این نهاد در سال گذشته دو میلیارد و 640 میلیون تومان به ایتام این نهاد کمک کردند، گفت: هم‌اکنون پنج هزار و 729 حامی از هزار و 279 فرزند یتیم و غیر یتیم در طرح اکرام ایتام و محسنین حمایت می‌کنند.
حسین پور با یادآوری اینکه در سال 95، خیران یک میلیارد و 640 میلیون تومان در طرح اکرام ایتام کمک کردند، افزود: این کمک‌ها در سال 96، 61 درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه به مشارکت فعال مردم این شهرستان در طرح صدقات اشاره کرد و ادامه داد: طی سال گذشته مردم سخاوتمند منطقه 1 بجنورد 941 میلیون تومان در قالب صدقات به نیازمندان کمک کردند.
 وی میزان صدقات پرداختی مردم در سال 95 را 653 میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: این کمک‌ها طی سال 96، 44 درصد افزایش داشته است.
رئیس کمیته امداد منطقه 1 بجنورد تأکید کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده از محل صندوق صدقات در قالب کمک‌هزینه ازدواج، تهیه جهیزیه، تعمیر و احداث و خرید منازل مسکونی برای مددجویان هزینه شده است.
حسین پور تعداد صندوق‌های صدقات را 20 هزار و 200 عدد عنوان کرد و افزود: این نهاد برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت جمع‌آوری کمک‌های مردمی و همچنین ضرورت بهره‌گیری از فناوری‌های جدید، سامانه آنی نیکوکاری را به‌صورت گسترده راه‌اندازی کرده است.
وی  در ادامه به سامانه آنی پرداخت نیکوکاری با شماره‌گیری # 058 *۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه اشاره کرد و گفت:همچنین مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل می‌توانند با ارسال عدد یک به شماره ۸۸۷۷ و انتخاب یکی از سه گزینه ۱۰۰ تومان، ۳۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان کمک‌های خود را به یکی از زمینه‌های ایتام و محسنین، تأمین جهیزیه، بهداشت و درمان، مسکن، فرهنگی و آموزشی و اشتغال نیازمندان اختصاص دهند.
 وی در پایان حاج محمدصادقی با 60 یتیم و پرداخت ماهانه 2 میلیون تومان را به‌عنوان خیر برتر حوزه اکرام ایتام و رامین غلام‌حسین زاده را خیر برتر حوزه صدقات در منطقه یک بجنورد معرفی کرد.
 
انتهای پیام

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۳۳۶
کد خبر : ۱۷۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید