اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فاروج اعلام کرد

ایجاد 200 طرح طلای سرخ توسط مددجویان فاروجی

ایجاد 200 طرح طلای سرخ توسط مددجویان فاروجی
طی سه سال اخیر 200 طرح اشتغال در حوزه تولید زعفران برای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد فاروج ایجادشده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فاروج ضمن اشاره به برنامه‌های جدید این نهاد در توسعه طرح‌های زعفران، عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال در سال 96 را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی صفی پور، مدیر کمیته امداد فاروج، این شهرستان را به‌عنوان قطب تولید زعفران در استان خراسان شمالی معرفی کرد و گفت: طی سال چند سال اخیر 200 طرح اشتغال در حوزه تولید زعفران برای خانوارهای تحت حمایت این نهاد ایجادشده است.
صفی پور با یادآوری اینکه دو میلیارد 700 میلیون تومان تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه برای راه‌اندازی طرح‌های زعفران پرداخت‌شده است، افزود: طی سال گذشته نیز 50 طرح زعفران جدید بااعتبار یک میلیارد تومان راه‌اندازی شد و علاوه برآن 10 طرح زعفران دیگر نیز از تسهیلات متمم 163 میلیون تومانی بهره‌مند شدند.
وی بر گسترش طرح‌های اشتغال برپایِ بومی‌سازی تأکید کرد و گفت: این اقدام موفقیت و کاهش ضریب خطا در طرح‌های اشتغال مددجویان را به دنبال داشته است.
مدیر کمیته امداد فاروج در ادامه به تسهیلات پرداختی اشتغال در سال 96 اشاره کرد و افزود: سال گذشته 213 طرح اشتغال ایجاد شد که 172 طرح آن از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و 41 طرح نیز از محل منابع کمیته امداد این استان راه‌اندازی شده است.
صفی پور یادآور شد: طی سال گذشته پنج میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات اشتغال درزمینهٔ های، توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام تکمیلی به خانوارهای تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است.


انتهای پیام

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۳۳۹
کد خبر : ۱۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید