اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان مانه و سملقان خبر داد

خودکفایی 165 خانوار مددجو طی سال 96

خودکفايی 165 خانوار مددجو طی سال 96
کمیته امداد شهرستان مانه و سملقان 165 خانوار تحت حمایت خود را طی سال گذشته به خودکفایی و توانمندی رساند.

رئیس کمیته امداد شهرستان مانه و سملقان بخشی از عملکرد این نهاد در سال 96 را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلام عباس صادقی، رئیس کمیته امداد شهرستان مانه و سملقان با اعلام اینکه طی سال گذشته 165 خانوار این نهاد به خودکفایی رسیدند و از حمایت این نهاد خارج شدند، گفت: هم‌اکنون این شهرستان دارای 29 هزار و 700 خانوار با جمعیت 102 هزار نفر است که از این رقم سه هزار و 407 خانوار با جمعیت پنج هزار و 600 نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
صادقی با یادآوری اینکه 450 خانوار این شهرستان نیز به‌صورت چند خدمتی از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، افزود: درمجموع یک‌هفتم مردم این شهرستان به دلیل مشکلات معیشتی، بیماری و زن سرپرست خانوار وسایرعلل تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار دارند.
صادقی در ادامه بابیان اینکه هم‌اکنون 520 یتیم نیازمند مانه و سملقان تحت حمایت طرح اکرام این نهاد قرار دارد، بیان کرد: حامیان این شهرستان طی سال گذشته دو میلیارد و 300 میلیون تومان به این کودکان کمک کردند که این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.
رئیس کمیته امداد مانه و سملقان در ادامه به پرداخت کمک‌های مردمی طی سال 96 اشاره کرد و میزان مشارکت مردم نوع‌دوست این شهرستان را شش میلیارد و 113 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: با مقایسه انجام‌شده مشارکت مردم طی سال 96 نسبت به سال گذشته آن 16 درصد افزایش داشته است.
وی همچنین تعداد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد را دو هزار و 259 نفر با جمعیت دو هزار و 762 نفر اعلام کرد و ادامه داد: 702 دانش‌آموز و 91 دانشجو نیز هم‌اکنون از خدمات تحصیلی و فرهنگی این نهاد در طول سال بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۳۴
تعداد بازدید : ۳۳۶
کد خبر : ۲۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید