اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خبر داد

اختصاص اعتبار ویژه مسکن برای شهرستان‌های گرمه و جاجرم

اختصاص اعتبار ویژه مسکن برای شهرستان‌های گرمه و جاجرم
دو میلیارد و 375 میلیون تومان اعتبار ویژه برای ساخت مسکن مددجویان شهرستان‌های گرمه و جاجرم اختصاص یافت.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی برنامه‌های حوزه مسکن در دو شهرستان گرمه و جاجرم طی سال 97 را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام اینکه دو میلیارد و 375 میلیون تومان اعتبار ویژه برای ساخت مسکن مددجویان شهرستان‌های گرمه و جاجرم اختصاص‌یافته است، گفت: این اعتبارات از محل سفر رئیس کمیته امداد کشور به‌صورت بلاعوض برای مسکن محرومان تحت حمایت این نهاد تأمین‌شده است.
اهرابی بابیان اینکه سفر رئیس کمیته امداد به خراسان‌ شمالی در سال 95، برکات زیادی برای محرومان این استان به ارمغان داشته است، افزود: طی این سفر ساخت 135 واحد مسکونی روستایی و شهری برای مددجویان این دو شهرستان پیش‌بینی‌شده است.
وی سهمیه شهرستان جاجرم از برکات این سفر را 100 واحد مسکونی روستایی و 20 واحد شهری به ارزش دو میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 15 واحد شهری نیز به ارزش 375 میلیون تومان برای مددجویان شهرستان گرمه ساخته می‌شود.
وی با یادآوری اینکه طی سال گذشته برنامه‌های مقدماتی انجام این پروژه‌ها در قالب تهیه زمین و پروانه ساخت به اتمام رسیده است، ادامه داد: با اختصاص این اعتبارات ویژه به‌زودی کار ساخت این واحدها آغازشده و تا پایان سال 97 به مددجویان تحویل داده می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی تأکید کرد: با اجرای این پروژه در قالب طرح نهضت ساخت مسکن، صد درصد خانوارهای مددجوی این دو شهرستان صاحب مسکن مقام می‌شوند و پشت نوبتی‌های حوزه مسکن به صفر می‌رسد.
وی در ادامه به برآورد انجام‌گرفته نسبت به نرخ تمام‌شده هر واحد مسکونی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش نرخ مصالح مسکن طی یک سال اخیر پیش‌بینی می‌شود برای بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ها یک میلیارد تومان اعتبار دیگر هزینه شود.
اهرابی بابیان اینکه رفع نیازهای این بخش نیازمند همکاری هر چه بیشتر خیران و موسسه‌های خیریه است، ادامه داد: خیران و مردم سخاوتمند این استان می‌توانند کمک‌های خود را به‌صورت تخصص‌های علمی در حوزه عمران و یا در قالب کمک‌های نقدی و غیر به کمیته امداد این استان اهدا کنند.

انتهای پیام

۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۰
کد خبر : ۳۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید