اخبار

نگرانی فرماندار بجنورد از روند رو به افزایش مهاجرت

نگرانی فرماندار بجنورد از روند رو به افزایش مهاجرت
30 درصد از مردم مرکز استان خراسان شمالی در حاشیه شهرها سکونت دارند.

جلسه شورای زکات شهرستان بجنورد با حضور معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و رئیس اداره زکات کمیته امداد استان خراسان شمالی، فرماندار شهرستان بجنورد و سایر اعضای این شورا برای تبیین فرهنگ زکات برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمود ثمینی، فرماندار بجنورد در این جلسه ضمن ابراز نگرانی نسبت به روند روبه افزایش مهاجرت روستاییان به مرکز استان، گفت: هم‌اکنون از جمعیت حدود 325 هزار نفری این شهرستان 235 هزار نفر آنها ساکن شهر هستند.
ثمینی بابیان اینکه افزایش مهاجرت، رشد حاشیه‌نشینی را در این استان به دنبال داشته است، افزود: 30 درصد از مردم مرکز استان خراسان شمالی در حاشیه شهرها سکونت دارند که این امر افزایش آسیب‌های و کاهش تولیدات کشاورزی را به دنبال داشته است.
وی در ادامه با اشاره به گسترش تبلیغات نوین در حوزه زکات، بر ضرورت انجام پژوهش‌های علمی در توسعه این واجب الهی تأکید کرد و گفت: برای پیشبرد اهداف تعالی بخشی فرهنگ زکات، باید از شیوه‌های نوین نظرسنجی و افکار سنجی روستاییان استفاده کرد.
فرماندار بجنورد همچنین با تأکید بر اعتمادسازی مردم و ساماندهی حوزه زکات این شهرستان، ادامه داد: گسترش فعالیت‌های فرهنگی در حوزه خانوارهای روستایی گامی مهم در توسعه فرهنگ این واجب الهی در بین مردم است.
ثمینی بحث تشویقی زکات را امری مطلوب در افزایش فضای اعتماد عمومی اعلام کرد و گفت: استفاده از تشویقی در حوزه زکات، انگیزه مردم در پرداخت این واجب الهی را به دنبال دارد.

 
انتهای یپام

۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۳
کد خبر : ۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید