اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان راز وجرگلان اعلام کرد

کمک یک‌میلیاردی حامیان به فرزندان یتیم و غیر یتیم راز و جرگلان

کمک یک‌میلیاردی حامیان به فرزندان یتیم و غیر یتیم راز و جرگلان
حامیان یک میلیارد تومان طی 10 ماهه امسال به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد شهرستان راز و جرگلان کمک کردند.

رئیس کمیته امداد شهرستان راز و جرگلان گزارشی از کمک‌های حامیان در دو طرح اکرام ایتام و محسنین اعلام کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جواد یاسینی، رئیس کمیته امداد شهرستان راز و جرگلان با اعلام اینکه هم‌اکنون 960 نفر از فرزندان یتیم و بد سرپرست این شهرستان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: 243 نفر از این فرزندان در رده سنی 18 سال به بالا و باقی‌مانده نیز زیر 18 سال سن دارند و 450 نفر آنها دختر و 510 نفر نیز پسران محصل و دانشجو هستند.
یاسینی با یادآوری اینکه امسال دو هزار و 162 نفر از نیکوکاران بومی و غیربومی این شهرستان حمایت معنوی از این کودکان را برعهده‌گرفته‌اند، افزود: طی 10 ماهه سال 96، این حامیان یک میلیارد تومان به‌صورت نقدی و کالا در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین به فرزندان معنوی خود کمک کردند.
وی با یاد آوری اینکه از مجموع کل کمک های حامیان، 740 میلیون تومان در طرح اکرام ایتام کمک شده است که نسبت به سال گذشته 135 درصد افزایش‌یافته است، ادامه داد: 255حامیان 255 میلیون تومان نیز به فرزندان تحت حمایت طرح محسنین کمک کردند که 157 درصدی کمک‌ها رشد داشت.
رئیس کمیته امداد راز و جرگلان همچنین به رشد سرانه کمک‌ها در سال 96 اشاره کرد و ادامه داد: امسال سرانه ایتام از 150 هزار تومان به 306 هزار تومان و سرانه محسنین از 30 هزار تومان به 107 هزار تومان در ماه افزایش‌یافته است.
یاسینی همچنین به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده امسال در طرح «محسنین و اکرام ایتام» اشاره کرد و گفت: برنامه پیش‌بینی‌شده طرح «اکرام ایتام» در سال جاری، 800 میلیون تومان بود که طی 10 ماهه امسال شاهد تحقق 111 درصدی برنامه‌ها هستیم.
وی همچنین یادآور شد: هدف‌گذاری انجام‌شده در طرح محسنین نیز 330 میلیون تومان بود که طی 10 ماهه امسال 93 درصد برنامه‌ها محقق شد.


انتهای پیام

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۱۵
تعداد بازدید : ۳۷۴
کد خبر : ۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید