اخبار

هزینه 242 میلیون تومانی کمیته امداد اسفراین برای درمان مددجویان

هزینه 242 میلیون تومانی کمیته امداد اسفراین برای درمان مددجویان
242 میلیون تومان برای حوزه بهداشت و درمان مددجویان کمیته امداد شهرستان اسفراین طی 9 ماهه امسال هزینه شد.

رئیس کمیته امداد اسفراین ضمن تأکید بر سلامت، بهداشت و درمان مددجویان این شهرستان، عملکرد خدمات بهداشتی و درمانی این نهاد طی9 ‌ماهه سال 96 را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی منادی، رئیس کمیته امداد اسفراین با اشاره به دو هزار مددجوی بیمه‌شده در این شهرستان، گفت: ارائه خدمات بهداشت و درمان در کنار سه حوزه معیشت ، مسکن واشتغال از امور ضروری در توانمندسازی مددجویان این نهاد است.
منادی بابیان اینکه خدمات بهداشتی این نهاد در قالب سه بخش بیمه پایه، بیمه مکمل و بهداشتی به مددجویان ارائه می‌شود، ادامه داد: در بخش بیمه پایه این نهاد از طریق ارجاع بیماران تحت حمایت کمیته امداد اسفراین به پزشک خانواده، خدمات درمانی به آنها ارائه می‌دهد.
وی با یادآوری اینکه کمیته امداد اسفراین هم‌اکنون برای رسیدگی به‌سلامت و بهداشت مددجویان شهری با پنج پزشک خانواده قرار دارد، افزود: علاوه براین کمیته امداد این شهرستان با پرداخت هزینه‌های فرانشیز به ساکنان مناطق روستاهای محروم و غیر محروم به این مددجویان خدمات می‌دهد.
رئیس کمیته امداد شهرستان اسفراین با یادآوری اینکه درمجموع طی 9 ماهه امسال، 242 میلیون تومان در حوزه بهداشت و درمان مددجویان هزینه شده است، مطرح کرد: 50 میلیون تومان از این اعتبارات خاصه برای بیمه درمانی مددجویان شهری این نهاد هزینه شده است.
وی تأکید کرد: پرداخت صورت‌حساب‌های بیمارستانی، ما به تفاوت قیمت‌های داروی بیماران، هزینه‌های جانبی بیماران خاص و هزینه‌های نگهداری در منزل بیمارانی که تحت پوشش بیمه پایه نباشد از طریق خدمات بیمه مکمل به مددجویان پرداخت می‌شود.
منادی با یاد آوری اینکه طی امسال 90 میلیون تومان برای هزینه فرانشیز مناطق محروم وغیر محروم هزینه شده است،ادامه داد:مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان می‌توانند از کمک‌هزینه‌های فرانشیز، توان‌بخشی، هزینه‌ نگهداری و پرستاری در منزل، خرید تجهیزات توان‌بخشی، خرید کلیه برای بیماران پیوندی، هزینه ایاب‌وذهاب بیماران خاص بهره‌مند شوند.
منادی در ادامه به ارائه خدمات بهداشتی به مددجویان تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و افزود: در 9 ماهه سال جاری هشت میلیون تومان نیز برای دوره‌های آموزشی و بهداشتی 305 نفر از مددجویان در قالب  بینایی‌سنجی، خرید وسایل بیماران، سنجش سلامت قالی‌بافان و دانش آموزان هزینه شده است.
وی همچنین به حمایت های این نهاد  برای رفع سوء تغذیه و سلامت زنان باردار و شیرده وهمچنین کودکان زیر شش سال اشاره کرد وگفت: هم اکنون پنج نفر از زنان  شیرده وباردار وهمچنین 255 نفر از کودکان مبتلاء به سوء تغذیه تحت حمایت  این نهاد قرار دارند که امسال در این بخش 137 میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام


۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۸۲۸
کد خبر : ۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید