دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۲۴۰
گزارشگر : ۶۷
در 5 ماهه نخست امسال محقق شد

کمک 4 میلیارد تومانی حامیان به ایتام خراسان شمالی

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۱۱

حامیان در پنج ماهه نخست امسال حدود چهار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به ایتام تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی کمک کردند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی استان خراسان شمالی میزان کمک های حامیان در 5 ماهه نخست سال 96 را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،برات سلیمی،معاون توسعه مشارکت های مردمی استان خراسان شمالی با بیان اینکه حامیان « طرح اکرام » در پنج ماهه نخست امسال حدود چهار میلیارد تومان به ایتام تحت حمایت این نهاد کمک کردند،گفت: این کمک ها به دو صورت نقدی و غیر نقدی از سوی 14هزار و916 حامی تامین شده است.

سلیمی میزان کمک های نقدی حامیان را بیش از دو میلیارد و800 میلیون تومان اعلام کرد وافزود: این کمک ها به صورت مستقیم به حساب ایتام واریز شده است.

وی با یاد آوری اینکه یک میلیارد و200 میلیون تومان از این کمک ها نیز به صورت غیر نقدی به ایتام تحت حمایت کمک شده است،ادامه داد: کمک های غیرنقدی حامیان در قالب وسایل آموزشی، پوشاک، لوازم التحریر و بخشی نیز به تشخیص حامی در قالب وسایل مورد نیاز منازل خانوارهای یتیم خریداری وتحویل داده شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی استان با بیان اینکه سه هزار و800 یتیم تحت این نهاد قرار دارند،یاد آورشد: دو هزار و809 نفر از این فرزندان یتیم، زیر 18 سال سن دارد و درآستانه سال تحصیلی جدید نیازمند پوشاک ولوازم التحریر مناسب هستند.

سلیمی در ادامه به ایتام بالای 18 سال تحت حمایت این نهاد اشاره کرد وگفت:نیازمندی این ایتام در پرداخت شهریه دانشگاه ،جهیزیه و یا سرمایه ای برای راه اندازی یک شغل نیازسنجی شده است.

وی همچنین به میزان دریافتی ایتام خراسان شمالی در قالب طرح «اکرام ایتام» اشاره و بیان کرد: مقدار دریافتی هر یتیم ماهیانه در سال 96 ، 200هزار تومان برآورد شده است.

 معاون توسعه مشارکت های مردمی استان یاد آورشد: سرانه کمک های حامیان نیز در استان در هر ماه حدود 52 هزار تومان است که این رقم نسبت به سال 95 تغییری نکرده است.

وی با یادآوری اینکه در سال جاری، 25 یتیم نیازمند بالای 18 سال شناسایی شده اند و هم اکنون تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی قرار دارند،ادامه داد: این ایتام هم اکنون حامی ندارد و به شدت در انتظار همکاری خیران هستند.

سلیمی در پایان از کلیه حامیان وخیران تقاضا کرد با مشارکت در طرح «اکرام ایتام» و پذیرش یک یا چند یتیم، زمینه تحصیل و زندگی مناسب را برای این فرزندان فراهم کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۸۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید