دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۱۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۳۵۸
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خبر داد:

اعزام 164 مددجوی زیارت اولی به کربلا

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۱۲

بیش از 9 هزار مددجوی خراسان شمالی در سال 96 به اردوهای زیارتی وفرهنگی اعزام می شوند که 330 نفر از این افراد عازم زیارت کربلا هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با حضور درجلسه توجیهی مددجویان برای اعزام به زیارت کربلا، به عملکرد این نهاد در حوزه اردوهای زیارتی وفرهنگی اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عباس اهرابی،مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: امسال در مجموع 9 هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد به اردوهای زیارتی اعزام می شوند که 330 نفر از این افراد عازم سرزمین کربلا هستند.

اهرابی با بیان اینکه اعزام مددجویان به کربلا در قالب چهار کاروان 164 نفره از فردا آغاز می شود افزود: گروه اول این زائران از 21 شهریور ماه به مدت 9 روز عازم این سفر با برکت ومعنوی هستند.

وی مددجویان عازم این سفر روحانی را بانوان سرپرست خانوار و زنان سالمند بیان کرد وادامه داد: گروه دوم این مددجویان در قالب چهار کاروان در نیمه دوم سال به کربلا اعزام می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان درباره هزینه های این سفر  گفت: حدود 150 میلیون تومان از محل منابع دولتی وکمک خیران برای این مددجویان هزینه می شود.

اهرابی درادامه گزارشی از فعالیت های برگزاری اردوهای این نهاد در سال 96 ارائه داد وگفت:کمیته امداد خراسان شمالی از ابتدای سال تاکنون بیش از پنج هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد را به اردوی زیارتی و فرهنگی اعزام کرده است.

وی با یادآوری اینکه حدود دوهزار نفر از این افراد به اردوهای سراسری گیلان، مازندران، مشهد اعزام شدند افزود: زنان سرپرست خانوار، دختران در آستانه ازدواج و دانش آموزان ودانشجویان دختر وپسر،زوج های جوان وسالمندان از جمله افراد بهره مند از برنامه های اردویی کمیته امداد این استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد را اعزام مددجویان به مشهد مقدس اعلام کرد وادامه داد: در سال 96 خوشبختانه بیش از سه هزار نفر برای زیارت امام رضا (ع) اعزام شدند، که بسیاری از آنها برای  اولین بار به مشهد می‌رفتند.

اهرابی با یادآوری اینکه کمیته امداد امسال دانش‌آموزان و دانشجویان زیارت اولی را شناسایی کرد گفت: برنامه اعزام این افراد برای زیارت امام رضا(ع) بزودی فراهم می شود.

وی در پایان گفت: امسال محرومان بیشتری در مناطق روستایی  به مشهد مقدس و عتبات عالیات اعزام می شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۵۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید