دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۳۹۴
گزارشگر : ۶۷
مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی خبرداد

شناسایی 10هزار دانش آموز محروم در سال تحصیلی جدید

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۸

10هزار دانش آموز نیازمند توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری خراسان شمالی شناسایی شدند.

  مدیر کل کمیته امداد استان خراسان شمالی در نشست خبری با خبرنگاران (20 شهریور)برنامه های مناسبتی جشن عاطفه ها را همزمان با آغاز سال تحصیلی 96-97 تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عباس اهرابی،مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به شناسایی 10هزار دانش آموز نیازمند دراستان، گفت: شش هزار نفر از این دانش آموزان توسط کمیته امداد و چهارهزار نفر نیز توسط مراکز نیکوکاری درسطح استان شناسایی شده اند.

اهرابی از آمادگی 70 مرکز نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی خبرداد وگفت:امسال جشن عاطفه‌ها در دو تاریخ متفاوت برگزار می‌شود . این جشن امسال در 23 و 24 شهریورماه قبل از آغاز سال تحصیلی برگزارمی شود که روز 23شهریورماه درپایگاه های اصلی شهرستان ها و 24شهریورماه نیز درمحل مصلی های استان برگزار می شود.

اهرابی افزود: به منظور آشنایی بهتر دانش آموزان با مفهوم انفاق و نیکوکاری، 19 مهرماه امسال نیز در سطح آموزشگاه های خراسان شمالی جشن عاطفه ها برگزار می شود.

وی با اشاره به کمک همه‌جانبه کمیته امداد خراسان شمالی برای برگزاری هر چه باشکوه جشن عاطفه ها و همچنین کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت، گفت: ازتمامی توان خود برای اینکه مددجویان در اوایل مهرماه با لباس و امکانات مناسبی در مدارس حضورداشته باشند استفاده می کنیم و از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان با یاد آوری اینگه در سال گذشته حدود700 میلیون تومان از طریق کمک های جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند کمک شد، پیش بینی کرد:خیران امسال در قالب جشن عاطفه ها حدود دومیلیارد تومان به دانش آموزان تحت حمایت این نهادکمک کنند.

وی ادامه داد:شش هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد در استان وجود دارند که هر یک نیازمند حداقل 200 هزار تومان برای تهیه پوشاک و اقلام تحریر مدرسه در ابتدای سال تحصیلی جدید هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه کمک‌های مردم در جشن عاطفه‌ها پیش از شروع مدارس به دست دانش‌آموزان نیازمند می رسد،بیان کرد:در طرح اکرام ایتام حدود چهارهزار یتیم تحت حمایت این نهاد هستند که این افراد به جز 25 یتیم بالای 18 سال، از نعمت پدرهای معنوی برخوردارند.

اهرابی گفت: در این طرح حدود 15 هزار حامی فعال وجود دارد که امسال حدود چهار میلیارد تومان به این فرزندان کمک های نقدی و غیر نقدی ارائه کرده اند.

شایسته ذکر است: نیکوکاران می توانند برای شرکت در جشن عاطفه ها از طریق شماره گیری کد #3*5*058*8877*پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت emdad.ir کمک های خود را به سهولت پرداخت کنند.

  انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۸۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید