دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۵۷۴۲۹
گزارشگر : ۶۷
در سال 96

145 مددجوی خراسان شمالی صاحب خانه شدند

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۲۹

بیش از 558 خدمت عمرانی در حوزه ساخت و تعمیرات مسکن مددجویان، توسط کمیته امدادخراسان شمالی در سال 96 ارائه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی عملکرد حوزه مسکن این نهاد درپنج ماهه سال 96 را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با بیان اینکه در پنج ماهه سال 96، 145 واحد مسکونی شهری و روستایی به مددجو ها واگذار شده است،گفت: از مجموع این واحد ها بیش از 87 واحد به مددجویان روستایی و باقی مانده نیز در بخش شهری به خانوارهای تحت حمایت واگذار شده است.هم اکنون134 واحد مسکونی شهری و روستایی نیز در دست ساخت قرار دارد که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی فعالیت های عمرانی کمیته امداد خراسان شمالی را در حوزه ساخت مسکن روستایی وشهری، حمام، سرویس بهداشتی عنوان کرد وادامه داد: علاوه بر این کمیته امداد درطول سال تعمیرات جزیی وکلی منازل مددجویان را نیز در برنامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان با یادآوری اینکه 413 مورد ازمنازل مددجویان در طول سال جاری، مورد تعمیرات کلی و جزیی قرار گرفته است، ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال دو میلیارد و500 میلیون تومان اعتبار دولتی ابلاغ شد که تا کنون حدود یک میلیارد و400 میلیون تومان آن جذب شده است.البته از محل صدقات نیز 50 میلیون تومان طی امسال برای ساخت و بهسازی مسکن مددجویان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: بیش از 558 مورد فعالیت عمرانی توسط کمیته امدادخراسان شمالی در سال 96 انجام شده است که به همین منظور، حدود دو میلیارد و300 میلیون تومان از محل منابع دولتی ومنابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: با وجود اینکه این نهاد دریک دهه اخیر موفق شده است بیش از 11هزار واحد مسکونی برای مددجویان بسازد، اما رفع نیاز کامل خانوارهای تحت حمایت نیازمند مشارکت دستگاه های مربوطه است.

اهرابی با اشاره به نیازسنجی صورت گرفته از وضعیت مسکن مددجویان، گفت: هم اکنون بیش از دو هزار و757 خانوار تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن مناسب هستند که 779 خانوار در ضریب شش، هزار و215 خانوار در ضریب هفت و 763 خانوار نیز در ضریب هشت محرومیت ساکن هستند.طبق این نیازسنجی، هفت هزار خانوار نیز هستند که  مسکن محل زندگیشان نیازمند تعمیرات کلی وجزیی است.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه به 18 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد اشاره کرد وگفت: بیش از یک هزار بیمار نیز تحت حمایت کمیته امداد است که به شدت نیازمند کمک خیران هستیم.

اهرابی با بیان اینکه خدمات رسانی به این جامعه آماری گسترده نیازمند، هماهنگی وهمکاری مردم و دستگاه ها مرتبط است،عنوان کرد:امروز کمیته امداد قطعا به تنهایی نمی تواند فقر را از این خانواده پاک کند.

وی تاکید کرد: کمیته امداد خراسان شمالی درتلاش است، با خدمات به موقع و اورژانسی جلوی رشد فقر را بگیرد و در این ارتباط با توسعه اشتغال ویا ساخت مسکن وتامین امکانات درمانی وبهداشتی درحال خدمات رسانی است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۹۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید