دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۲۷۲۴
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی اعلام کرد

افزایش 52 درصدی کمک‌های مردمی

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۴۶

کمک‌های مردمی و خیران استان خراسان شمالی در سه‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی میزان مشارکت‌های مردمی در سه‌ماهه نخست ابتدای سال 97 را اعلام کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به رشد 52 درصدی کمک‌های مردم به کمیته امداد این استان طی سه ماه نخست امسال، گفت: افزایش کمک شهروندان نشان از اعتماد و نظر مطلوب مردم به این نهاد حمایتی است.
 اهرابی با تأکید بر اینکه تمامی کمک‌های مردمی صرف هزینه‌های درمانی، مسکن، جهیزیه و اشتغال مددجویان نیازمند می‌شود، تأکید کرد: تمام امانات و انفاقات مردمی مطابق نیت خیرخواهانه آن‌ها به نیازمندان واقعی واگذار می‌شود.
وی جلب اعتماد عمومی و جذب مشارکت‌های مردمی را بزرگ‌ترین سرمایه این نهاد حمایتی خواند و افزود: کمیته امداد خراسان شمالی برای نگهداشت این سرمایه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه درمجموع طی امسال 12 میلیارد و 500 میلیون تومان به محرومان این نهاد کمک شده است، افزود: یک میلیارد تومان از این کمک‌ها در قالب صدقات به کمیته امداد خراسان شمالی پرداخت‌شده است.
اهرابی ادامه داد: در حوزه اکرام ایتام نیز چهار میلیارد و 700 میلیون تومان به خانوارهای دارای یتیم و بیمار اهداشده است و همچنین سه میلیارد و 400 میلیون تمان نیز توسط کشاورزان و روستاییان خیر این استان در قالب زکات پرداخت‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی همچنین تأکید کرد: سه میلیارد و 200 میلیون تومان از این کمک‌ها نیز در قالب سایر طرح‌ها مبتنی بر نیاز به خانوارهای محروم تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است.
اهرابی یادآور شد: از مجموع کمک‌های مردمی در استان خراسان شمالی، بیشترین کمک‌ها در حوزه درمانی، جهیزیه و مسکن نیازمندان هزینه شده است.
وی ضمن قدردانی از خیران که با مساعدت‌های خود رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر را فراهم می‌کنند، گفت: با به‌کارگیری روش‌های الکترونیکی، شیوه‌های نوین و استفاده حداکثری از فناوری‌های جدید درصدد هستیم دستگیری از نیازمندان را تسهیل کنیم.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۳۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید