دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۲۷۹۵
گزارشگر : ۷۸

بانوی مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی قاری برتر کشوری

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۱

بانوی مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی حافظ کل قرآن و مسئول یکی از مؤسسات جامعه القرآن این استان است که در نظر دارد با تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد فعالیت‌های قرآنی و دینی در این موسسه را گسترش دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حافظ ممتاز قرآن خراسان شمالی و مددجوی کمیته امداد سال‌هاست به دلیل کهولت پدر و مادر تحت حمایت این نهاد قرار دارد.
وی به‌واسطه حضور در جلسات خانگی قرآنی به حفظ قرآن علاقه‌مند شد به‌طوری‌که در ابتدای این مسیر سوره‌های کوچک را حفظ کرد و بعدازآن قدم در مسیر حفظ کل قرآن گذاشت.
این حافظ قرآن حس آرامش و پیام‌های ناب قرآنی را یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های ورودش به عرصه حفظ قرآن عنوان کرد و گفت: من از نوجوانی علاقه زیادی به فراگیری علوم قرآنی و حفظ آن داشتم بر همین اساس تصمیم گرفتم اقدام به حفظ قرآن و حرکت در مسیر یادگیری فنون تلاوت کنم.
وی بابیان اینکه قرآن را به‌آرامی و از میل باطنی در مدت 9 سال حفظ کرده است، افزود: من هم‌اکنون 80 رتبه عالی کشوری، استانی و شهرستانی را در رشته حفظ، ترتیل قرآن دارا هستم.
این بانوی مددجو با اشاره به اینکه که حفظ قرآن مسیر زندگی و حتی نگرش افراد را تغییر می‌دهد، گفت: همین امر باعث شد اقدام به تأسیس یک جامعه القرآن کنم، چراکه به‌این‌ترتیب می‌توانستم زمینه آموزش کودکان و نوجوانان را فراهم کنم.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون به تدریس و ترویج امور قرآنی مشغول است، ادامه داد: من در این موسسه با تشویق بچه‌ها به حفظ قرآن و آگاهی بخشی پدر و مادرها نسبت به تأثیرات قرآن در سلامت بچه‌ها فعالیت دارم به‌طوری‌که والدین را نسبت به روند حفظ قرآن و تأثیر آن بر رشد فکری، افزایش انگیزه و ارتقای توانمندی‌های ذهنی کودکانش آشنا می‌کنم.
حافظ ممتاز قرآن خراسان شمالی به برنامه‌های آینده‌اش در این زمینه اشاره کرد و گفت: «در نظرم دارم با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد؛ موسسه آموزشی‌ام را توسعه دهم تا با به‌کارگیری مربیان مجرب زمینه فعالیت‌های آموزشی دینی و قرآنی را در بین کودکان و نوجوانان شهرم افزایش دهم.»
این بانوی قاری قرآن همه داشته‌هایش را مدیون برکات قرآن دانست و بیان کرد: ورود من به عرصه حفظ قرآن باعث شد تا در دانشگاه ثبت‌نام کنم وهم اکنون در حال اتمام تحصیلات در رشته علوم اجتماعی هستم.
وی درباره شیوه تدریس در کلاس‌هایش نیز بیان کرد: اخلاق و رفتار قرآنی می‌تواند افراد را به فعالیت‌های قرآنی و به‌ویژه حفظ ترغیب کند بر همین اساس سعی می‌کنم در کنار تدریس خوب و ایجاد محیطی شاد در کلاس رفتاری متناسب با مضامین الهی داشته باشم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید