دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۲۸۰۱
گزارشگر : ۷۸

اختصاص 132 میلیارد تومان به اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

(پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۶

132 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، طی سال 97 برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی اختصاص‌یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی برنامه‌های اشتغال این نهاد در سال ۹۷ را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه طی سال 97 برای ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد 132 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اختصاص‌یافته است، گفت:14 میلیارد تومان این بودجه از محل منابع داخلی کمیته امداد این استان و 30 میلیارد تومان آن نیز از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته‌شده است.
اهرابی در ادامه به برنامه‌های این نهاد در حوزه توسعه اشتغال پایدار روستایی اشاره کرد و ادامه داد: طی امسال 86 میلیارد تومان نیز برای ایجاد طرح‌های اشتغال در مناطق روستایی پیش‌بینی‌شده است.
وی ابراز امیدواری کرد، با تمهیدات صورت گرفته صد درصد این اعتبارات برای ایجاد اشتغال مددجویان جذب شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی یادآور شد: این نهاد طی سال گذشته در جذب اعتبارات اشتعال‌زایی مددجویان تحت حمایت با همکاری فرمانداران، مدیران و مسئولان مرتبط، رتبه خوبی را در کشور کسب کرد.
اهرابی در ادامه بابیان اینکه طی سال 96، صد درصد 34 میلیارد تومان اعتبار اشتغال‌زایی مددجویان این استان از محل منابع بانک‌های عامل جذب‌شده است، افزود: درمجموع بااعتبار 11 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص‌یافته از محل منابع داخلی کمیته امداد برای دو هزار و 700 نفر از مددجویان این نهاد اشتغال ایجادشده است.
وی با اشاره به سه نوع تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال مددجویان، گفت: کمیته امداد این استان با توجه به میزان مهارت و توانایی فردی در سه بخش کارانگیزی تا سقف 5 میلیون تومان، توان‌افزایی نیز تا سقف 10 میلیون تومان و درزمینهٔ اشتغال و خودکفایی نیز تا سقف 50 میلیون تومان به مددجویان تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در ادامه به پرداخت تسهیلات 100 میلیون تومانی به کارفرمایانی که پنج نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد را به کار بگیرند اشاره کرد و افزود: در این صورت این کارفرمایان می‌توانند به ازای هر مددجو 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه کمیته امداد با کارمزد چهار درصد دریافت کنند.
وی ادامه داد: همچنین کارفرمایانی که به‌طور مستقیم مددجویان کمیته امداد این استان را جذب ‌کنند، حق بیمه مددجویان در سال اول به‌صورت صد درصد و در سال دوم نیز 50 درصد به کارفرما پرداخت می‌شود.


انتهای خبر
تعداد بازدید : ۳۵۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید