دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۰۷:۱۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۲۸۳۷
گزارشگر : ۷۸

آغاز زندگی مشترک 268 زوج با حمایت‌ کمیته امداد خراسان شمالی

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۰۷:۱۸

672 میلیون تومان برای تهیه کمک هزینه زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی طی سه ماهه نخست سال جاری هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ضمن اشاره به افزایش سرانه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج در سال 97، عملکرد این نهاد در سه‌ماهه نخست سال جاری را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: طی سه‌ماهه نخست امسال 268 زوج جوان نیازمند جهیزیه دریافت کردند.
اهرابی اعتبار هزینه شده برای جهیزیه این زوج‌های جوان را 672 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: 500 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و 172 میلیون تومان نیز از محل منابع کمیته امداد این استان برای تأمین جهیزیه مددجویان هزینه شده است.
وی در ادامه با یادآوری اینکه کمک‌هزینه ازدواج مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی دو میلیون و 500 هزار تومان است، بیان کرد: زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد در صورت تمایل می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تا سقف پنج میلیون تومان نیز بهره‌مند شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه هم‌اکنون 300 نفر از دختران و پسران تحت حمایت این نهاد متقاضی دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند، اعلام کرد: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج بخشی از خدمات کمیته امداد این استان در کمک به ترویج ازدواج است و در کنار آن خدمات مشاوره‌ای و کارگاه‌های آموزشی باهدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود.
اهرابی به مشارکت حامیان طرح اکرام در پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه ایتام تحت حمایت اشاره کرد و گفت:
حامیان طرح اکرام طی سال گذشته ۶۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی و هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز به‌صورت غیر نقدی برای تهیه جهیزیه ایتام تحت حمایت خود کمک کردند.
وی با تأکید بر مشارکت هرچه بیشتر مردم و خیران در کمک به تأمین جهیزیه زوج‌های جوان مددجو، گفت: بسترسازی مناسب برای ازدواج جوانان موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و نیکوکاران می‌توانند از طریق مشارکت در طرح جهیزیه یاری گر جوانان در تأمین وسایل موردنیاز زندگی باشند.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید