دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۲۸۳۹
گزارشگر : ۷۸
توسط کارآفرین جوان کمیته امدادخراسان شمالی فراهم شد

اشتغال‌زایی برای 30 زن سرپرست خانوار

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۰۸:۰۴

کارآفرین جوان کمیته امداد خراسان شمالی با راه‌اندازی کارگاه تولید پوشاک برای 30 بانوی خانه‌دار و زن سرپرست خانوار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

 تنها 29 سال سن دارد اما توانسته با ایجاد طرح تولیدی پوشاک، برای 30 نفر از بانوان سرپرست خانوار و نیازمند شهرش اشتغال‌زایی داشته باشد.
شاید خیلی‌ها بر این باور باشند بسیاری از این تولیدهای فعال سطح شهر تنها متعلق به افرادی است که یک روز از تحصیل بازمانده‌اند و امروز از بد روزگار و یا روی خوش‌روزگار به‌عنوان یکی از کسبه‌ی تولیدی در شهرشان فعالیت دارند.
اما نجمه از این گروه مستثنا است، چراکه وی باوجود داشتن لیسانش مدیریت، هم‌اکنون یکی از مجریان طرح‌های اشتغال تولیدی پوشاک در استان خراسان شمالی است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، این بانوی کارآفرین جوان، نبود کار اداری و هنر را دو عامل مهم درروی آوردن به کار و مشاغل تولیدی در بازار عنوان کرد و افزود: مثل بسیاری از جوانان در دوران تحصیل رؤیای داشتن یک شغل پشت میز داشتم اما با اتمام درس و تحصیل ورودم به اجتماع متوجه شدم تنها باید با ایده و کارآفرینی درآمد کسب کنم.
 دو درباره نحوه راه‌اندازی کارگاهش و شروع به کارش در عرصه تولیدی پوشاک، گفت: مشاوره‌های کمیته امداد نیز در بحث راه‌اندازی این طرح بسیار مؤثر بود.
وی با اشاره به اینکه سال‌هاست به دلیل ازکارافتادگی پدر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، بیان کرد: راهنمایی به‌موقع کمیته امداد و همچنین پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی نیز جزو مشوق‌هایی بود که توانستم طرحم را در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی کنم.البته ناگفته نماند دوره‌های آموزشی کمیته امداد به‌صورت یک دور کامل چهارماهه در حوزه تخصصی دوخت و دوز و طراحی هم توانست نقش بسزایی در ادامه کارم داشته باشد.
این بانوی جوان در ادامه به فعالیت دو خواهرش در حوزه خیاطی نیز اشاره کرد و گفت: داشتن پیش‌زمینه خانوادگی در عرصه خیاطی نیز باعث شد در این زمینه موفق باشم.
وی بازار فروش و عرضه محصولاتش را استان تهران عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون دو سال است، با دوخت پیراهن مردانه و عرضه آن به بازارهای تهران و فروش آن به‌عنوان محصولات باکیفیت فعالیت دارم.
وی به پشتیبانی مسئولان از طرح‌های اشتغال جوانان این استان محروم اشاره کرد و ادامه داد: درصورتی‌که امروز حمایت‌های مسئولان در بحث پرداخت وام‌های اشتغال قرض‌الحسنه بیشتر فراهم شود من توانایی افزایش تولید و عرضه آن به‌صورت مستقیم رادارم
وی مهم‌ترین برگ برنده خودش در آینده را تولید و عرضه مستقیم کالا بدون واسطه عنوان کرد و گفت: در صورت حمایت‌های مالی و پشتیبانی از طرحم، می‌توانم کارگاهم را گسترش دهم و صفرتا 100 فعالیت‌های تولیدی از عرضه تا تقاضا را بدون واسطه انجام دهم به‌این‌ترتیب هم‌سود کاری‌ام افزایش می‌یابد و همچنین فرصت اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار فراهم می‌شود.
وی همچنین به راهکارش در کمک به ایجاد ثبات خانواده زنان جویای کار اشاره کرد و گفت: من به زنان جویای کار این فرصت را دادم با دوخت پیراهن‌های برش زده در منزل هم به خانواده رسیدگی کنند وهم زمینه درآمدزایی خانواده و بچه‌هایشان را فراهم کنند؛ و البته برای ایجاد انگیزه بیشتر، به‌صورت مشارکتی در طرحم از آن‌ها کمک گرفتم.
وی میزان درآمد ماهیانه هریک از شاگردانش را 500 هزار توان عنوان کرد و گفت: برخی از شاگردهای من تا یک‌میلیون نیز در ماه درآمدزایی دارند.وی همچنین میزان درآمد خالص خودش را نیز ماهانه دو میلیون تومان بیان کرد.انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۷۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید