دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۲۸۷
گزارشگر : ۷۸

38 هزار و 513 سالمند تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۷

38 هزار و 513 نفر از سالمندان خراسان شمالی از کلیه خدمات کمیته امداد این استان ازجمله کمک‌معیشت بهره‌مند‌است.

همایش تکریم سالمندان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی به مناسبت بزرگداشت هفته سالمند برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی وحدانی، قائم‌مقام کمیته امداد خراسان شمالی در این همایش مراقبت از سالمندان و دلجویی آنان را یک وظیفه دینی، انسانی و اخلاقی برشمرد و افزود: همه جامعه برای داشتن آینده سالم در مقابل این عزیزان مسئول هستند.
 وحدانی بابیان اینکه تکریم و رسیدگی به امور سالمندان این سرمایه‌های معنوی و فکری جامعه یک وظیفه دینی و اجتماعی برای تمامی اقشار جامعه محسوب می‌شود، گفت: هم‌اکنون 29 هزار و 435 خانوار سالمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند که 10 هزار و 512 خانوار در مناطق شهری و 18 هزار و 923 خانوار نیز در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.
وی یادآور شد: از مجموع سالمندان تحت حمایت کمیته امداد این استان 24 هزار و 641 نفر زن و 13 هزار و 872 نفر مرد هستند.
قائم‌مقام کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر اینکه ‌اکنون جامعه به سمت سالمندی پیش می‌رود، بیان کرد: این نهاد همواره ارائه خدمات به گروه سالمندان را در دستور کار دارد و براین اساس خدمات خود را به‌صورت تخصصی‌ در قالب نیازهای معیشتی، درمانی و هزینه نگهداری از سالمندان زمین‌گیر ارائه می‌کند.
وحدانی با ذکر اینکه این نهاد برای نگهداری از سالمندان زمین‌گیر در منزل ماهانه 100 هزار تومان پرداخت می‌کند، افزود: هم‌اکنون 19 هزار و 273 نفر از سالمندان شهری این نهاد در پوشش بیمه درمانی قرار دارند.
وی در رابطه با فعالیت‌های این نهاد در حوزه توانمندسازی اقتصادی و همچنین خروج از انزوای دوره سالمندی نیز گفت: کمیته امداد خراسان شمالی برای ایجاد انگیزه و روحیه سلامت در این قشر اقدام به راه‌اندازی مشاغل خرد در بین این افراد کرده به‌طوری‌که با استفاده از مهارت‌ آن‌ها در این مشاغل حس امید به زندگی را افزایش داده است.


انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۵۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید