دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۳۵۶
گزارشگر : ۷۸
با حضور استاندار خراسان شمالی

زنگ عاطفه ها در مدارس استان نواخته شد

(چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۹

زنگ جشن عاطفه‌ها در 900 مدرسه استان خراسان شمالی به‌صورت هم‌زمان نواخته شد.

زنگ عاطفه‌ها با حضور استاندار خراسان شمالی، مدیرکل کمیته امداد، مدیرکل آموزش‌وپرورش و سایر مسئولان این استان صبح امروز به‌صورت نمادین نواخته شد.
 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا خباز، استاندار خراسان شمالی در این آیین با تأکید بر توسعه مشارکت مردمی در کمک‌رسانی به دانش آموزان محروم گفت: نشاندن لبخند بر لبان نیازمندان یک عبادت الهی محسوب می شود.
خباز ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان کمیته امداد در خدمت‌رسانی به محرومان، مسئولیت افراد جامعه در مقابل یکدیگر را مهم برشمرد و افزود: مسئولیت داشتن نسبت به هم نوعان وظیفه‌ای خطیر و انسانی محسوب می‌شود.
عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی نیز در این آیین بابیان اینکه امسال جشن عاطفه‌ها در 900 آموزشگاه این استان برگزار می‌شود، پیش‌بینی کرد: امسال کمک‌های این جشن به بیش از دو میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش یابد.
اهرابی با یادآوری اینکه طی سال گذشته 156 میلیون تومان توسط دانش آموزان مدارس این استان به جشن عاطفه‌ها کمک شد، افزود: درمجموع سال گذشته یک میلیارد و 600 میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.
وی بابیان اینکه امروز 100 هزار پاکت توزیع‌شده بین دانش آموزان در مدارس جمع‌آوری می‌شود، بیان کرد: امیدواریم این کمک‌ها بخشی از هزینه‌های لوازم‌التحریر مناطق محروم را تأمین کند.
 مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با تأکید بر اینکه برگزاری جشن عاطفه در مراکز آموزشی راهی برای توسعه فرهنگ انفاق بین دانش آموزان است، ادامه داد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده از اولیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت و غیر تحت حمایت این نهاد هزینه می‌شود.
اهرابی بابیان اینکه هم‌اکنون حدود شش هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند، افزود: این نهاد بیش از هزار و 500 دانشجو نیازمند را نیز حمایت می‌کند.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۷۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید