دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۳۸۱
گزارشگر : ۷۸

کسب مقام دوم سوادآموزی توسط کمیته امداد خراسان شمالی

(پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۱۷

70 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی با تلاش‌های مستمر و فراهم‌سازی زمینه سوادآموزی طی سال 96 باسواد شدند.

با حضور استاندار خراسان شمالی و معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس نهضت سوادآموزی کشور در همایش مشترک شورای پشتیبانی سوادآموزی از کمیته امداد خراسان شمالی به‌عنوان دستگاه برتر در امر سوادآموزی تجلیل شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در حاشیه این همایش بابیان اینکه 160 مددجوی بی‌سواد این نهاد طی سال گذشته مورد آموزش نهضت سوادآموزی قرار گرفتند، گفت: طی سال گذشته هزار و 699 مددجوی بی‌سواد توسط این نهاد شناسایی شد که تنها 205 نفر مورد تائید نهضت سوادآموزی قرار گرفتند.
اهرابی ادامه داد: از مجموعه مددجویانی که مورد آموزش سوادآموزی این نهاد قرار گرفتند 70 نفر کارنامه قبولی گرفتند و باقی‌مانده همچنان در حال فراگیری آموزش‌های نهضت سوادآموزی هستند.
وی با یادآوری اینکه اکنون 24 نفر از فرزندان مددجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها به‌عنوان آموزشیار با کمیته امداد این استان همکاری دارند، بیان کرد: مهم‌ترین مشکل خانوارهای تحت حمایت این نهاد مشکلات اقتصادی و فرهنگی است که یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای برطرف کردن این معضل اجتماعی باسواد کردن آنان است.
شایسته ذکر است: در این همایش که با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش، رئیس سوادآموزی کشور و استاندار خراسان شمالی برگزار شد از فعالیت‌های ارزنده کمیته امداد خراسان شمالی در عرصه سوادآموزی مددجویان تحت حمایت تجلیل و با اهداء لوح تقدیری از عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد این استان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید