دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۴۲۳
گزارشگر : ۷۸

1591 مددجوی خراسان شمالی به سفر زیارتی اعزام شدند

(یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۳۳

هزار و 591 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی طی نیمه نخست امسال به سفرهای زیارتی مشهد، قم، جمکران و کربلای معلا اعزام شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان خراسان شمالی گزارشی از اعزام مددجویان تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس و پیاده‌روی اربعین در نیمه نخست امسال ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین یوسفی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه نیمه نخست امسال برنامه‌ریزی مناسبی برای حضور مددجویان تحت حمایت این نهاد به پیاده‌روی اربعین صورت گرفته است، گفت: طبق پیش‌بینی انجام‌شده امسال 800 مددجو به پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند در حالی که سال قبل تنها بیش از 500 مددجو به این سفر معنوی اعزام شدند.
یوسفی به اجرای طرح شوق زیارت برای اعزام مددجویان به اماکن زیارتی اشاره کرد و گفت: طی امسال 914 مددجوی تحت حمایت این نهاد به مشهد مقدس اعزام شدند.
یوسفی با یادآوری اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت این نهاد در پرداخت هزینه‌های سفر زیارتی خود ناتوان‌اند، افزود: بر این اساس کمیته امداد این استان با اجرای طرح «شوق زیارت» زمینه اعزام مددجویان به مشهد مقدس را در دست اجرا دارد.
وی بابیان اینکه هزینه‌های سفر شوق زیارت از محل منابع داخلی کمیته امداد خراسان شمالی و خیران تأمین‌ می‌شود، ابراز امیدواری کرد در سال جاری با کمک‌های خیران، محرومان بیشتری به زیارت امام رضا (ع) وامم حسین (ع) مشرف شوند.
مدیر فرهنگی کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اعزام 274 دانش‌آموز تحت حمایت به سفر زیارتی مشهد مقدس در سال گذشته گفت: اردوهای زیارتی دانش‌آموزی و دانشجویی نیز ازجمله برنامه‌های فرهنگی است که برای تقویت باورهای دینی و اعتقادی، ایجاد روحیه خودباوری و آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با مسائل فقهی و اعتقادی انجام می‌شود.
مدیر فرهنگی کمیته امداد استان خراسان شمالی یادآور شد: امسال نیز اجرای کمپین «شوق زیارت» باهدف مشارکت خیران و نیکوکاران در اعزام نیازمندان به اماکن زیارتی ادامه دارد و خیران می‌توانند برای مشارکت در این طرح به سایت شوق زیارت به آدرس shogheziarat.ir مراجعه کنند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد #2*5*058*8877*کمک‌های نقدی خود را به کمپین شوق زیارت باهدف کمک به مددجویان این نهاد برای حضور در پیاده‌روی اربعین پرداخت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید