دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۴۴۳
گزارشگر : ۷۸

جذب 37 میلیارد تومان از اعتبارت سفر رهبری برای مددجویان خراسان شمالی

(دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۵۰

37 میلیارد و 290 میلیون تومان از کل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری برای مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی جذب شد.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی به بهانه سالروز ورود مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی، برکات و دستاوردهای این سفر مهم در حوزه مددجویان را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه 41 میلیارد تومان اعتبار درمجموع به برکت سفر مقام معظم رهبری به این استان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص‌یافته است، گفت: برای عملیاتی شدن این مصوبات، کمیته امداد، دفتر مقام معظم رهبری و همچنین وزارت رفاه اعتبارات لازم را فراهم کردند.
اهرابی بابیان اینکه در این سفر بابرکت 10 مصوبه برای رفع نیاز مددجویان پیش‌بینی شد، افزود: تاکنون 37 میلیارد و 290 میلیون تومان از کل اعتبارات جذب و 92 درصد از این مصوبات محقق شده است.
وی با یادآوری اینکه کمک‌های رهبری در این سفر باخیروبرکت در بخش‌های مختلف حمایتی به دو مورد تقسیم‌شده است بیان کرد: بخشی از این کمک‌ها برای رفع مشکلات فوری مددجویان در همان ایام حضور معظم له در استان بود و بخشی هم با جذب اعتبارت درزمینهٔ های عمرانی، اشتغال، مسکن تاکنون ادامه داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه در این سفر باخیروبرکت سه مجتمع فرهنگی در شهرستان‌های اسفراین، فاروج، شیروان احداث شد، گفت: در این ایام دو هزار فقره جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا شد و همچنین دو هزار و 800 سری لوازم منزل نیز به مددجویان اعطاشده است.
    اهرابی بابیان اینکه طی برنامه‌ریزی انجام‌شده، منازل دو هزار و 100 مددجو نیز تعمیر شد، افزود: بر اساس این مصوبات منازل هزار و 400 مددجو نیز از نعمت لوله‌کشی گاز بهره‌مند شد.
    وی احداث 600 واحد مسکونی و همچنین اعطای یک میلیارد و 200 میلیون تومان کمک موردی را نیز از سایر این مصوبات دانست و گفت: اختصاص یک ماه مستمری به مددجویان تحت حمایت این نهاد نیز از مهم‌ترین این مصوبات است.
    اهرابی در ادامه به مصوبه توسعه اشتغال محرومان اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه درمجموع 24 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای این بخش در نظر گرفته‌شده که تاکنون 92 درصد این مصوبه محقق شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید