دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۴۵۰۸
گزارشگر : ۷۸

از تحصیل در رشته طلای سیاه تا تولید طلای سرخ

(چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۹

گاهی برای رسیدن به ایده آل های زندگی باید تلاش کرد. تلاش‌های بی‌وقفه‌ای که گاه دستاورد آرزوی دورودراز می‌شود و گاه با شکست مواجه می‌شود.

این گزارش به گوشه‌ای از زندگی جوان مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی اشاره دارد که با تلاش بی‌وقفه خود توانسته ضمن تحصیل در رشته نفت، در جهت کشت محصول زعفران و کمک به چرخه تولید ناخالص ملی گام بردارد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد،رضا هم یکی از جوانانی است که امروز در تلاش است تا به هر قیمتی شده نگذارد آسیاب زندگی‌اش از حرکت بایستد.
 وی از نوجوانی علاقه زیادی به تحصیل داشت به همین منظور در رشته ریاضی دریکی از دبیرستان‌های نمونه دولتی استان خراسان شمالی تحصیل کرد.
 پدرش کشاورز بود و حاصل درآمدش به بخشش آسمان و گرمای خورشید بستگی داشت؛ گاهی که آسمان بخیل می‌شد مجبور بود برای دیگران کارگری کند تا معیشت خانواده را تأمین کند. همین مظلومیت پدر از دید رضا باعث شد تا باپشتکار بیشتر درسش را ادامه دهد. به گفته خودش دستان زخمت پدر و چشمان نگران مادر همیشه باعث شد تا از فرودهای دوران جوانی فاصله بگیرم وزندگی آرامی را مطالبه کنم.
 رضا می‌گوید: بعد از اتمام تحصیل در رشته ریاضی با پذیرش در رشته نفت تحصیل دانشگاهی را در دانشگاه دولتی حکیم سبزواری شروع کردم.
درس‌هایم را به امید اشتغال به کار در شرکت نفت با نمرات بالا پاس کردم؛ به‌طوری‌که زودتر از سایر همکلاسی‌هایم فارغ‌التحصیل شدم، اما متأسفانه اتمام تحصیلاتم هیچ بازخورد کاری برایم به دنبال نداشت.
 رضا گفت: بعد از اتمام تحصیل به خدمت سربازی رفتم و دوباره با پایان آن درسم را در فوق‌لیسانس رشته نفت ادامه دادم به‌طوری‌که با معدل بالا در این رشته فارغ‌التحصیل شدم.
وی ادامه داد: بعد از کمی تلاش برای ورود به عرصه کار اجتماعی و بازماندن از آرزوهایم، باراهنمایی پدرم که به دلیل ازکارافتادگی تحت حمایت کمیته امداد قرار داشت، فکر راه‌اندازی یک شغل با درآمد عالی به ذهنم خطور کرد.
بررسی‌ها و سنجش محیط طبیعی منطقه شهرستان محل زندگی‌ام مرا به فکر کشت و تولید زعفران واداشت.
به‌این‌ترتیب با دریافت 20 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال کمیته امداد و استفاده از زمین‌های بایر پدری‌ام که به دلیل ازکارافتادگی پدر سال‌ها به حال خود رهاشده بود، توانستم فعالیتم را آغاز کنم.
 دوره‌های آموزشی کمیته امداد و حضور در کلاس‌های منطقه‌ای که با اساتید مجرب کمیته امداد برگزار می‌شد باعث شد تجربیات مناسبی در این زمینه کسب کنم و کشت این محصول کم آب و البته پردرآمد را آغاز کنم.
حالا چند سالی می‌شود با کشت این محصول و فروش آن به استان‌های هم‌جوار توانستم توفیقات خوب مالی کسب کنم و البته برای افراد نیازمند نیز اشتغال ایجاد کنم.
وی افزود: باوجوداینکه مشغول به کشت طلای سرخ هستم ولی هنوز هم پیگیر فعالیت در حوزه رشته تخصصی‌ام هستم؛ و امیدوارم روزی برسد که در زمینه این دو محصول گران‌بهای کشورم به دستاوردهای بالای اقتصادی و اشتغال‌زایی دست پیدا کنم. وی در نظر دارد به‌زودی دکتری خود را در رشته نفت ادامه دهد.
 
 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶,۴۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید