دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۵۸۴۲
گزارشگر : ۷۸

43 هزار خانوار خراسان شمالی معیشت بگیر کمیته امداد

(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۰۰

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: در حال حاضر 43 هزار و 300 خانوار خراسان شمالی با جمعیت 70 هزار و 500 نفر معیشت بگیر کمیته امداد هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 15 میلیارد و 550 میلیون تومان کمک‌معیشت به این خانوارهای پرداخت‌شده است، افزود: 50 درصد مددجویان تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم این استان ساکن هستند.
وی بیشترین جمعیت تحت حمایت این نهاد را زنان سرپرست خانوار برشمرد و افزود: 25 هزار نفر زن سرپرست خانوار این استان از کلیه خدمات این نهاد ازجمله کمک‌معیشت ماهانه بهره‌مند هستند.
الهی راد در ادامه به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال طی هشت‌ماهه امسال اشاره کرد و گفت: طی امسال به 220 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از محل منابع داخلی کمیته امداد وام اشتغال پرداخت شد که در این بخش چهار میلیارد و 720 میلیون تومان هزینه شده است.
وی همچنین به اعتبارات بانکی جهت راه‌اندازی طرح‌های اشتغال اشاره کرد و افزود: 785 نفر از مددجویان نیز از محل منابع بانکی توانستند طرح‌های اشتغال در بخش‌های کشاورزی و دام‌پروری، خدمات، شیلات، صنایع‌دستی راه‌اندازی کنند.
الهی راد مجموع تسهیلات اشتغال پرداخت‌شده طی هشت‌ماهه امسال را بیش از 12 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید