دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۶۰۲۹
گزارشگر : ۷۸

مجلس پیگیر اجرای افزایش مستمری مددجویان / حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم‌درآمدها در سال 98

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۵۷

نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت اجرای افزایش مستمری مددجویان طی سال 98، گفت: باهدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و مددجویان نهادهای حمایتی مقرر شد تا این پیشنهاد در جریان بررسی بودجه ۹۸ از سوی کمیسیون مطرح شود که مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش پیدا کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی قوامی در بازدید از کمیته امداد استان خراسان شمالی  با اشاره به اینکه مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال 96  تنها ماهانه بین 50 تا 60 هزار تومان بود،افزود: با تلاش‌هایی که از سوی دولت و مجلس صورت گرفت در قانون بودجه 97 مبلغ مستمری مددجویان 14 درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی مددجویان کمیته امداد گفت: با توجه به نرخ بالای تورم در جامعه و مشکلات اقتصادی کشور اوضاع معیشتی مددجویان مناسب نیست  و لذا ضرورت افزایش مستمری مددجویان امری مهم است .
نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال 98 طبق قانون دولت مکلف به حذف یارانه افراد متمکن است، گفت: امیدواریم به‌زودی با حذف یارانه دهک‌های بالا و پرداخت آن به افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر کمک شود.
نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد گفت: کمیته امداد از یادگارهای امام (ره) است و نباید از هدفی اساسی خود دور شود و بر این اساس باید طرح جامعی برای توانمندسازی مددجویان تدوین شود تا مددجویان به خودکفایی اقتصادی برسند.
قوامی در ادامه خراسان شمالی را استانی معیشتی نام برد و گفت: طی ارزیابی انجام‌شده این استان در تولید ناخالص ملی در رتبه 30 کشوری قرار دارد.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب معیشتی و محرومیت در این استان، افزود: از جمعیت حدود 900 هزارنفری این استان بیش از 200 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند که رسیدگی به این افراد کار مشکلی است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید