دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۶۶۰۵۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خبر داد:

جذب 75 درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از جذب 75 درصدی تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی توسط این نهاد خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، بابیان اینکه طی 9 ماهه امسال 75 درصد از اعتبارات بانک‌های عامل اختصاص‌یافته به مددجویان تحت حمایت این نهاد جذب‌شده است، گفت: از این رقم 30 میلیارد تومان در قالب اعتبارات بانکی از محل بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 97 به توسعه اشتغال مددجویان خراسان شمالی اختصاص یافت که 28 میلیارد تومان آن به بانک‌ها ابلاغ و تاکنون 20 میلیارد و 480 میلیون تومان آن جذب‌شده است.

وی بابیان اینکه وام‌های اشتغال از محل منابع بانکی در چهار زمینه توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام مجدد به مددجویان پرداخت می‌شود، افزود: سهم عمده این وام‌ها متعلق به سرفصل خودکفایی و با سقف 50 میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه طی امسال 14 میلیارد تومان نیز از منابع داخلی امداد به امر اشتغال مددجویان تحت حمایت در استان اختصاص داده‌شده، اظهار کرد: تاکنون 228 طرح اشتغال بااعتبار چهار میلیارد و 730 میلیون تومان از این محل ایجادشده است.

الهی راد بابیان اینکه درمجموع طی 9 ماهه امسال 29 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای هزار و 270 طرح به افراد متقاضی پرداخت‌شده است.

وی با یادآوری اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد برای راه‌اندازی طرح‌ها در حوزه‌های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدماتی به مددجویان نیازمند ارائه می‌شود، اظهار کرد: از مجموع طرح‌های اجرا شده طی امسال 38 طرح در بخش‌های کارانگیزی، 74 طرح در توان‌افزایی، 1157 طرح در خودکفایی و یک طرح در بخش کارفرمایی بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید