جزییات خبر

یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۱۹۲
گزارشگر : ۷۸
استاندار خراسان شمالی:

گسترش زکات یک از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۵:۱۱

استاندار خراسان شمالی توجه به زکات را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدعلی شجاعی در همایش یاوران و اعضای شورای زکات خراسان شمالی با اشاره اینکه اجرای دستورات اسلام موفقیت‌های بسیاری برای کشور به دنبال دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اسلام پرداخت زکات است چراکه آثار پرداخت زکات بر پیکره جامعه تأثیرات اثرگذاری دارد.
وی بابیان اینکه استانداری خراسان شمالی این آمادگی را دارد که برنامه‌های جامع حوزه زکات را با همکاری دستگاه اجرایی به‌طور کامل در استان اجرایی کند، تأکید کرد: انجام این واجب دینی و این برنامه اقتصادی علاوه بر اینکه مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست از وظیفه دولت نیز محسوب می‌شود.
استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه اثرات پرداخت زکات به‌خوبی در جامعه مشهود است، بیان کرد: یقیناً آثار پرداخت زکات بر روی افراد و وابستگی‌های اجتماعی بین مردم به‌ویژه در رفع محرومیت و فقرزدایی بسیار مفید و سودمند است.
 وی اضافه کرد: اکنون به‌طور شایسته‌ای به برنامه اقتصادی زکات و آثار و فوایدی این واجب الهی توجه ای نشده است درصورتی‌که توجه به جایگاه آن می‌تواند دستاوردهای بسیاری برای محرومان به ارمغان بیاورد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی بابیان این‌که بعثت پیامبر همراه با نور و روشنایی بود، خاطرنشان کرد: زکات یکی از برنامه‌های ویژه اقتصادی در اسلام است که مورد سفارش قرآن و اهل‌بیت (ع) نیز هست که می‌تواند آثار بی‌نظیری را در راستای رشد و کمال فرد و جامعه داشته باشد.انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید