جزییات خبر

دوشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۲۱۷
گزارشگر : ۷۸

120 هزار نفر از مردم خراسان شمالی تحت حمایت کمیته امداد هستند

(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۵۲

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون حدود 120 هزار نفر از ساکنان این استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد افزود: درمجموع 59 هزار و 237 خانوار این استان از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.
وی به مقایسه خانوارهای تحت حمایت این نهاد به نسبت مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و یادآور شد: طی مدت مشابه سال گذشته 57 هزار و 738 خانوار با جمعیت 106 هزار و 311 نفر تحت حمایت کمیته امداد بودند.
وی بابیان اینکه از مجموع جمعیت تحت حمایت این نهاد بیش از 17 هزار خانوار با جمعیت 32 هزار و 206 نفر در شهرهای استان ساکن هستند، افزود: 26 هزار و 77 خانوار با جمعیت حدود 50 هزار نفر نیز از اهالی روستاهای این استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی یکی از خدمات ارائه‌شده کمیته امداد به مددجویان را پرداخت مستمری به‌صورت ماهانه اعلام کرد و ادامه داد: در کنار پرداخت کمک‌معیشت ماهانه به خانوارهای تحت حمایت، این خانوارها از دیگر خدمات کمیته امداد شامل پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی، ودیعه مسکن، وام خرید مسکن، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌هزینه شهریه و غیره بهره‌مند می‌شوند.
الهی راد با اشاره به اینکه کمیته امداد خراسان با ارائه خدمات توان‌بخشی و ایجاد اشتغال پایدار از طریق ارائه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال و تأمین امکانات فرهنگی و بهداشتی در حال خدمات‌رسانی به مددجویان تحت حمایت است، ادامه داد: کمیته امداد استان توانسته با ارائه برنامه‌های توانمندسازی در حوزه اشتغال زمینه رشد اقتصادی بسیاری از مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید