جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۴۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۲۲۵
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

حمایت کمیته امداد از 38 هزار و 361 زن سرپرست خانوار

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۴۹

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: 38 هزار و 361 زن سرپرست خانوار این استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با یادآوری اینکه هم‌اکنون بیش از 59 هزار خانوار با جمعیت حدود 120 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد این استان هستند، افزود: از این جمعیت 15 هزار و 254 خانوار زن سرپرست با جمعیت 38 هزار و 361 نفر تحت حمایت این نهاد هستند که از خدمات متنوع بهره‌مند‌می شوند.
وی یادآور شد: سال گذشته نیز 15 هزار و 338 خانوار زن سرپرست به تعداد 39 هزار و 221 نفر تحت حمایت کمیته امداد بودند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را با اجرای طرح‌های خودکفایی و اشتغال‌زایی در رأس برنامه‎های خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: بانوان تحت حمایت این نهاد نیز با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های صنایع‌دستی مانند خیاطی، قالی‌بافی، گلیم‌بافی، عروسک‌سازی و سایر طرح‌های اشتغال در حال فعالیت هستند.
الهی راد همچنین از اهدای بسته‌های تشویقی به زنان سرپرست خانواری که ازدواج می‌کنند خبر داد و افزود: زنان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد و بیکاری همسر از تسهیلات اشتغال این نهاد بهره‌مند‌می شوند.
وی سقف تسهیلات پرداختی به زنان سرپرست خانوار و خانواده‌هایشان را با توجه به ظرفیت طرح، تائید و احراز آن تا 50 میلیون تومان اعلام کرد.
الهی راد با اشاره به نظارت مستمر کمیته امداد بر نحوه اجرای طرح‌های اشتغال، افزود: این نهاد برای تشویق، تداوم و توسعه اشتغال ایجادشده توسط بانوان تحت حمایت، به‌صورت مستمر بر نحوه اجرای این طرح‌ها نظارت دارد و همچنین به فروش و بازاریابی تولیدات آن‌ها نیز کمک می‌کند.
وی هم‌چنین خدماتی مانند بیمه اجتماعی، ساخت مسکن، اهداء جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج مجدد، پرداخت هزینه دارو و درمان، کمک‌هزینه تحصیلی به فرزندان، معافیت‌های سربازی را دیگر خدمات این نهاد برای زنان تحت حمایت عنوان کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید