جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۱:۲۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۷۹۴
گزارشگر : ۷۸

اولویت هزینه کرد زکات، آسیب‌دیدگان از کرونا باشد

(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۲۱:۲۱

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به آسیب‌های وارده کرونا به صنوف و اشتغال‌ها و درنتیجه بیکاری بسیاری از هم‌وطنان گفت: امسال اعتبارات زکات به آسیب‌دیدگان کرونا اختصاص داده شود.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی از زکات و نماز به‌عنوان دوقلوهای قرآنی نام برد و افزود: نماز و زکات همیشه به‌هم‌پیوسته هستند، نماز کلاس تربیت انسان‌سازی است و پرداخت زکات مکمل آن محسوب می‌شود.
وی فرهنگ نماز و زکات را به‌عنوان امری مهم در پرورش انسان‌سازی نام برد و خاطرنشان کرد: برای تبلیغ در حوزه زکات باید فکر و ذهن مردم را آماده کنید.
امام‌جمعه بجنورد تبلیغات گسترده در حوزه ترویج فرهنگ زکات و آثار مثبت آن در جامعه و همچنین آگاه‌سازی کشاورزان نسبت به نحوه پرداخت زکات در محصولات کشت و دیم را از عوامل اثرگذار در پرداخت آن عنوان کرد.
آیت‌الله یعقوبی از صداوسیما به‌عنوان دستگاهی فرهنگی خواست تا زکات خود را با تولید برنامه‌های فاخر و محتوا سازی در جامعه پرداخت کند.
وی اجر پرداخت معنوی زکات مستحبی را بیش از زکات واجب برشمرد و گفت: زکات مستحبی سازندگی بیشتری دارد چراکه هیچ اجباری در پرداخت آن وجود ندارد.

تعداد بازدید : ۲۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید