جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۹۰۱
گزارشگر : ۷۸

واگذاری امور مددکاری مددجویان سرپرست زندانی به مددکاران اداره زندان‌ ها/پرداخت 26 وام قرض الحسنه به خانواده های زندانی

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۸:۰۵

در نشست هم اندیشی کمیته امداد خراسان شمالی با سازمان ها زندان ها با موضوع برون سپاری پرونده های مددجویی و بر مبنای تفاهم‌ نامه منعقد شده بین دو دستگاه، امورات خانواده‌ های مددجو با سرپرست زندانی به مددکاران سازمان زندان‌ ها واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید الهی راد؛ مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این نشست با بیان اینکه هم اکنون 317 خانوار با سرپرست زندانی تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود:  بر مبنای تفاهم‌ نامه همکاری و اقدامات تأمینی و تربیتی؛  مددکاری این خانوارها به اداره زندان ها واگذار می شود.

وی بیان کرد: در راستای کمک به حل مشکل این خانواده ها 26 وام قرض الحسنه  5 میلیون تومانی به خانواده های سرپرست زندانی با اولویت نیاز پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی به هماهنگی بین سازمانی درقالب کارگروه استانی و ادارات اجرایی برای انجام واگذاری پرونده‌ خانوارهای گروه هدف اشاره کرد و ادامه داد: باید محدوده جغرافیایی فعالیت اداره کل زندان‌ های استان با ادارات اجرایی کمیته امداد مشخص شود که چه تعداد از ادارات اجرایی امداد را پوشش می دهد.

الهی راد همچنین برای سهولت و تسریع در امر خدمت رسانی به این مددجویان به برگزاری دوره های آموزشی لازم برای مددکاران سازمان زندان‌ها تاکید کرد و افزود:کلیه دستورالعمل‌ ها، قوانین و مقررات اجرایی مربوط به ارائه خدمات به مددجویان ، برای مددکاران سازمان زندان‌ ها در قسمت قوانین و مقررات سیستم جامع خدمات امداد قابل‌ دسترسی می شود.

وی با یاد آوری اینکه کلیه مدارک مربوط به خانوارهای سرپرست زندانی اعم از کمک‌ معیشت بگیر، برنامه رفع یا کاهش فقر مطلق (تبصره ۱۴) و چندخدمتی زمان‌ دار در کمیته امداد نگهداری می‌شود افزود: از مهم‌ ترین وظایف اداره کل زندان‌ ها در این تفاهم‌ نامه، پذیرش و ثبت‌ نام خانوارهای جدید دارای سرپرست زندانی در سیستم جامع خدمات امداد، انجام تحقیق و سرکشی از منزل، تحقیق مجدد از خانوارها، جمع‌ آوری اطلاعات خانوار و شناسایی نیازهای آنها و ثبت در سیستم جامع خدمات امداد و سوق دادن خانواده‌ها به سمت توانمندسازی و بازگشت به زندگی عادی است.

 

تعداد بازدید : ۲۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید