جزییات خبر

دوشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۰۳۶
گزارشگر : ۷۸

جلسه ستاد هماهنگی زکات فطره خراسان شمالی برگزار شد

(دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۱۶

جلسه ستاد هماهنگی زکات فطره با رویکرد نحوه جمع آوری زکات فطره، اطلاع رسانی و تبلیغات در جهت معرفی راه های پرداخت، استفاده از ظرفیت دستگاه های عضو شورای زکات و نحوه همکاری و مشارکت با سازمان های مردم نهاد حمایتی و موسسات خیریه برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ابتدای این‌جلسه با اشاره به تهیه منشور حقوق دریافت کنندگان خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) و منشور اخلاقی کارکنان این نهاد،  نسبت به نصب این منشور در معرض دید مخاطبان این نهاد تاکید کرد و گفت: باید عمل به مفاد این منشور، باعث حذف فاصله بین امدادگران و مددجویان شود به طوری که جامعه هدف این نهاد بتوانند خدمات مورد نیاز خود را با حفظ کرامت خود دریافت نمایند .
مجید الهی راد در ادامه با اشاره به هماهنگی لازم با دستگاهای عضو شورای زکات افزود: باید اقدامات اولیه اجرای طرح جمع آوری زکات فطریه با برنامه اجرا شود.
وی به انجام تبلیغات و اطلاع رسانی درخصوص نحوه جمع آوری زکات تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از روشهای نوین و شماره کارت های متمرکز به نام زکات فطره از اولویت های جمع آوری این واجب الهی است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی توجه به ظرفیت فضای مجازی را در تبلیغ و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری از ضروریات برشمرد و افزود: صدا و سیما نیز در این موضوع به عنوان عضو شورای زکات برای تببین موضوع و اطلاع رسانی به مومنین و روزه داران کمک خواهد نمود
مجید الهی راد به هماهنگی با نیروی انتظامی در پیشگیری هر گونه سوءاستفاده های احتمالی و موازی کاری در این حوزه تاکید کرد.
وی همچنین یکی از ضروریات را هماهنگی با مراکز نیکوکاری در بحث جمع آوری فطریه عنوان و خاطر نشان کرد: باید کمک های جمع آوری شده برای تهیه سبد معیشتی نیازمندان هزینه شود.
تعداد بازدید : ۲۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید