جزییات خبر

سه شنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۲۰۶
گزارشگر : ۷۸

مراکز نیکوکاری در خراسان شمالی گسترش می‌یابد/ راه‌اندازی ۳۰ مرکز نیکوکاری جدید تا پایان سال

(سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۹

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه هم‌اکنون 91 مرکز نیکوکاری در این استان در حال فعالیت است،گفت: باهدف ترویج فرهنگ کار نیک و کمک به نیازمندان تعداد این مراکز تا قبل از پایان سال به 121 مورد افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،مجید الهی راد  هدف از توسعه مراکز نیکوکاری را انجام امری خداپسندانه در جهت جذب و هدایت کمک‌های مردمی در رسیدگی به رفع مشکلات نیازمندان عنوان کرد و افزود: تاکنون تمامی مراکز نیکوکاری این استان با اولویت فعالیت در مساجد راه‌اندازی شده است  این در حالی است که به‌تازگی کار گسترش مراکز نیکوکاری در دانشگاه‌ها نیز در صدر فعالیت‌های این نهاد قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه به دنبال افزایش تعداد مراکز نیکوکاری در سطح استان هستیم، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های امسال کمیته امداد در قالب رفع هر چه بیشتر مشکلات نیازمندان افزایش مراکز نیکوکاری به رقم ۱۲۱ مرکز است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ضمن قدردانی از مشارکت‌های کم‌نظیر مردم در رفع مشکلات نیازمندان اظهار داشت: با افتتاح مراکز نیکوکاری در دانشگاه ما شاهد پوشش صددرصدی نیازمندان استان خواهیم بود و با توجه به اینکه خیران و معتمدان هر محله شناخت بیشتر و دقیق‌تری از نیازمندان آن محله دارند بر این اساس افتتاح و گسترش مراکز نیکوکاری سپردن کار مردم به خود مردم است.
الهی راد بابیان اینکه  مردم استان خراسان شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون15 میلیارد تومان به این مراکز کمک کرده‌اند، تصریح کرد: به‌رغم گسترش بیماری کرونا میزان  این کمک‌ها به نسبت مدت مشابه سال گذشته  38 درصد افزایش‌یافته است
وی همچنین میزان کمک‌های مردمی در سال گذشته به مراکز نیکوکاری را 29 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: کمک‌های مردم نیک‌اندیش استان به‌صورت نقد، کالا، خدمات و تخفیفات انجام‌شده است.
وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری در زمینه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، کمک‌هزینه خرید جهیزیه و مالی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند افزود:  در مراکز نیکوکاری اطلاعات نیازمندان و نیکوکاران محرمانه هستند و کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این مراکز با حفظ عزت‌نفس و کرامت نیازمندان بدون بروکراسی اداری بین آن‌ها توزیع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز در راستای ساماندهی به کمک‌های سازمان‌های مختلف این نهاد اقدام به راه‌اندازی مرکز نیکوکاری سپاه، آموزش‌وپرورش، مجمع امور صنفی و دانشگاه علوم پزشکی  نمود.
 
تعداد بازدید : ۵۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید