جزییات خبر

شنبه / ۴ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۲۸۳
گزارشگر : ۷۸

خداقوتی نماینده ولی‌فقیه و مدیرکل کمیته امداد استان به کشاورزان خراسان شمالی

(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۳۸

آیت‌الله یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی همراه با مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد استان، سردار چمن، فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) و سید محمد پاک مهر و محمد وحیدی نمایندگان چهار شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی برای ترویج فرهنگ زکات در مراسمی از مزارع روستای ارکان از توابع شهرستان بجنورد بازدید به کشاورزان در برداشت محصول کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در حاشیه این مراسم ضمن عرض خداقوتی به‌تمامی کشاورزان با اشاره به بارندگی و عنایت خداوند متعال گفت: این نعمات الهی نیاز به شکرگزاری ویژه کشاورزان دارد و بر این اساس مردم نیز در پرداخت زکات تلاش بیشتری کنند.
وی بابیان اینکه پرداخت زکات چیزی از مال کم نمی‌کند افزود: پرداخت زکات مانند برش شاخ و برگ درخت انگور است که باعث افزایش میزان بار محصولات می‌شود.
آیت‌الله یعقوبی از زکات به‌عنوان بیمه‌کننده اموال مردم عنوان کرد و اظهار داشت: زکات بیمه معنوی است که برکات آن صرف نیازمندان درزمینهٔ های جهیزیه، تحصیل علم، درمان، معیشت و مسکن محرومان می‌شود.
وی راه شکرگزاری را پرداخت به‌موقع زکات عنوان کرد و ادامه داد: خداوند به کشاورزان بخشش کرده و شما نیز باید با توجه ویژه به نیازمندان شکرگزار این نعمت الهی باشید.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به سطح بالای محصولات دیمی در استان افزود: امسال با افزایش بارندگی شاهد رشد محصولات دیمی هستیم و امیدواریم کشاورزان محصولات برداشتی خود را به‌صورت زکات واجب به محرومان اختصاص دهند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید