جزییات خبر

سه شنبه / ۷ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۳۷۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

بهره‌مندی 3250 مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال 99

(سه شنبه ۷ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۷:۰۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: تا پایان سال 99 به بیش از سه هزار و 250 نفر از مددجویان مستعد اشتغال خدمات آموزشی ارائه می‌شود و از طریق کاریابی برای بیش از 344 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد باتجربه تحت حمایت اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه طی امسال سه هزار و 250 مددجوی تحت حمایت این نهاد از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند‌می شوند افزود: در بهار امسال 286 مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این نهاد بهره‌مند شدند.
وی بابیان اینکه توانمندسازی و تأمین خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: فراهم کردن امکانات لازم به‌منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده‌های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مشاوره مهارت‌آموزی، پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در اولویت برنامه‌های کاری این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی ادامه داد: کمیته امداد خراسان شمالی دوره‌های آموزش کارآفرینی، کسب‌وکار را در قالب سرفصل آموزش‌های مقدماتی اشتغال برای مددجویان مستعد اشتغال و دانش آموزان تحت حمایت برگزار می‌کند.
الهی راد با یادآوری اینکه آموزش مهارت‌ها و تخصص‌های مختلف درزمینهٔ کسب‌وکار از مهم‌ترین و گسترده‌ترین فعالیت‌های آموزشی جهت آماده‌سازی افراد تحت حمایت و ورود آنان به بازار کار است خاطرنشان کرد: گروه هدف این آموزش‌ها شامل مددجویان کمک‌معیشت بگیر، فرزندان مددجو و مددجویان تک و چند خدمتی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از طریق کاریابی برای بیش از 344 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد باتجربه تحت حمایت طی امسال اشتغال ایجاد می‌شود افزود: طی سه‌ماهه ابتدای امسال 108 نفر از طریق بنگاه‌های کاریابی صاحب شغل شدند.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید