جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۴۱۰
گزارشگر : ۷۸

12 قربانگاه ذبح قربانی، برای کمک به نیازمندان دایر می‌شود

(چهارشنبه ۸ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۱۹

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از دایر کردن 12 قربانگاه برای قربانی بهداشتی و نیز توزیع مناسب گوشت قربانی بین نیازمندان در آستانه عید قربان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به اینکه قربانگاه در تمام شهرستان‌های استان برای جمع‌آوری گوشت قربانی، همچنین تحویل دام زنده جهت ذبح و توزیع در بین نیازمندان دایر می‌شود، افزود: علاوه بر این برای جمع‌آوری نذورات و گوشت قربانی مردم نیکوکار در روز عید سعید قربان، کلیه دفاتر کمیته امداد و 90 مرکز نیکوکاری پذیرای کمک‌های مردمی است.
وی یادآور شد: این نهاد امسال نیز همانند سال‌های گذشته با همکاری مراکز نیکوکاری، هیئت‌امنای مساجد و معتمدان محلات، نذورات هم استانی‌های نیکوکار را در روز عید سعید قربان جمع‌آوری و در همان روز میان نیازمندان توزیع می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی قربانگاه‌ها، اظهار داشت: در کلیه قربانگاه‌های کمیته امداد، ناظران شبکه‌های دامپزشکی استان در جهت رعایت موارد بهداشتی قربانی‌ها با این نهاد همکاری می‌کنند و تمامی دام های اهدایی خیرین به قربانگاه به کشتارگاه انتقال و ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارگاه صورت می گیرد .
الهی راد بابیان اینکه طی سال گذشته حدود ۶۰۰ دام برای نیازمندان ذبح شد و بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار محروم از گوشت‌های قربانی شده بهره‌مند شدند افزود: کمک‌ها و نذورات اهدایی مردم با اولویت خانواده‌های دارای یتیم وزنان سرپرست خانوار و سالمندان و بیماران نیازمند توزیع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های نیازمند توسط تمامی ادارات کمیته امداد استان شناسایی و اولویت‌بندی شده است.
وی با اشاره به روش‌های نوین پرداخت نذورات عید قربان، عنوان کرد: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق کد دستوری #058*8877*و شماره کارت 6037997950030610 و همچنین مراجعه به سایت امداد به نشانی www.emdad.ir کمک‌های خود را در هفته جاری و روز عید سعید قربان به دست نیازمندان برسانند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: شماره تماس 32263034 نیز آماده پاسخگویی هر نوع سؤال خیران در خصوص نحوه اهدای کمک‌ها هست.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید