جزییات خبر

شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۴۵۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

پویش مردمی 110، ویژه دهه امامت و ولایت اجرا می‌شود

(شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۷:۳۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از راه‌اندازی پویش مردمی،110 ویژه دهه امامت و ولایت خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه این پویش در راستای زنده نگاه داشت اعیاد قربان تا غدیر پیش‌بینی‌شده است، افزود: اعیاد قربان و غدیر ظرفیت مناسبی برای بصیرت ‌افزایی اقشار مختلف جامعه به‌خصوص جوانان است در این راستا این نهاد با برگزاری پویش مردمی با موضوعات مختلف در تلاش است تا مسئله غدیر را به‌صورت ویژه به جوانان بشناساند.
وی به‌ویژه برنامه‌های متنوع بزرگداشت دهه امامت و ولایت (عید قربان تا عید غدیر) به خاطر شرایط کرونایی و پیشگیری از شیوع آن اشاره کرد و گفت: بر این اساس 12 برنامه در قالب پویش مردمی در فضای مجازی آغازشده است.
وی 110 تحکیم بیعت جوانان با ولایت با اهدای کتاب و اهدای 110 هزار صلوات به نیت امیر المومنین و تعجیل در ظهور و سلامتی امام زمان (عج) و ریشه‌کنی بیماری کرونا با اهداء 110 صلوات شمار به خانواده‌های تحت حمایت را ازجمله برنامه‌های این پویش عنوان کرد و افزود: 110 سفره غدیر و ارسال عکس آن،110 هزار اطعام با اولویت خانواده‌های ایتام،110 نقاشی با اولویت کودکان و نوجوانان 12 تا 16 سال،110 رنگ‌آمیزی کودکان زیر 12 سال ویژه غدیر و آیه ولایت،110 بازدید از ایتام و سادات،110 دل نوشته ویژه ایتام جهت پدران معنوی از دیگر برنامه‌های این پویش است.
وی همچنین برگزاری 110 مورد مولودی‌خوانی ویژه پسران در فضای مجازی، پخت 110 کیک ویژه جشن غدیر،110 مورد بازگویی واقعه غدیر به‌صورت قصه‌گویی توسط پدران و مادران و 110 اقدام نیکوکارانه در پویش عشق به مولا از طرف مددجویان از دیگر برنامه‌های این پویش است.
وی ادامه داد: تبیین اهمیت عید قربان، موضوع امامت و ولایت در مکتب اسلام، فلسفه و نقش جریان تاریخ‌ساز غدیر، ضرورت تبیین ابعاد امام شناسی و داشتن بصیرت در برابر تهدید نرم استکبار جهانی از اهداف برگزاری این پویش است.
وی تصریح کرد: همچنین برگزاری برخی مسابقات فرهنگی و هنری در فضای مجازی و کتاب‌خوانی برای رده‌های مختلف سنی فرزندان مددجو پیش‌بینی‌شده است که تا پایان دهه امامت و ولایت به‌مرور اجرا می‌شود.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید