جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۵۵۶
گزارشگر : ۷۸
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی بیان کرد:

ضرورت همراهی عدالت و احسان در حفظ جامعه از مشکلات

(چهارشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۶:۴۳

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی به‌ضرورت همراهی احسان و عدالت در کمک به حاکمیت در رفع مشکلات جامعه تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین یعقوبی  در آیین آغاز مرحله دوم  رزمایش همدلی بابیان اینکه مردم نیکوکار استان خراسان شمالی در مرحله اول اجرای  رزمایش خوش درخشیدند، افزود: کمک‌های مردمی به آسیب دیدگان کرونا حرکت زیبایی را خلق کرد به‌طوری‌که رضایت رهبر معظم انقلاب را به دنبال داشت.
وی با اشاره به بیانات ولی امر مسلمین و خرسندی ایشان از مرحله اول رزمایش همدلی ادامه داد:  تداوم احسان و کمک مؤمنانه به فرموده مقام معظم رهبری امروز در استان  خراسان شمالی آغاز شد.
وی با اشاره به فرمایشات خداوند در قرآن کریم در خصوص اهمیت توجه به عدالت، احسان و رسیدگی به خویشان افزود:  عدالت خداوند آیه مدیریت است و حاکمیت دینی باید بر اساس عدالت پیش رود، گاهی حوادث و رخدادهای در جامعه پیش می‌آید که جامعه بحرانی می‌شود و در این میان وجود احسان است که می‌تواند یاری گر عدالت باشد.
وی خاطرنشان کرد:  ما در جامعه دینی به عدالت و احسان نیاز داریم  چراکه بسیاری از حوادث سنگین جامعه را تنها نمی‌توان با عدالت پوشش داد.
وی عنصر توجه به خویشان را نیز مورد تأکید خداوند برشمرد و افزود:  اسلام توجه اکیدی نسبت به رسیدگی به قوم‌وخویشان دارد و اگر قرار است کمکی انجام شود باید به نزدیکان نیازمند داده شود.
 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید