جزییات خبر

شنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۹:۲۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۸۸۲
گزارشگر : ۷۸

توزیع 550 بسته معیشتی بین سالمندان نیازمند و بیمار کمیته امداد خراسان شمالی

(شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۹:۲۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از توزیع 550 بسته معیشتی بین سالمندان استان با اولویت نیازمندان و بیماران به مناسبت هفته سالمند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد ارزش سبد های توزیعی را 110 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این بسته های معیشتی با اولویت سالمندان نیازمند توزیع شده است.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از خانواده های سالمند تحت حمایت این نهاد پرداخت و گفت: هم اکنون 33 هزار خانوار سالمند با جمعیت بیش از 45 هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این مجموعه 17 هزار و 200 خانوار سالمندان زن بالای 55 سال، و 15 هزار و 800 خانوار نیز مردان بالای 60 سال هستند.
وی اظهار داشت: از مجموع 60 هزار خانوار با جمعیت 111 هزار و 700 نفرتحت حمایت این نهاد، ۵۵ درصد آن خانوارهای سالمند هستند.
وی خدمات عمومی همچون کمک معیشت، خدمات درمانی و بهداشتی، توانبخشی، خدمات مسکن و برنامه‌های فرهنگی را از جمله خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت عنوان و خاطرنشان کرد: برخی خدمات ویژه همچون سبد غذایی و خدمات نگهداری نیز به سالمندان تحت پوشش ارائه می‌شود.
الهی راد اضافه کرد: این نهاد ماهانه 10 میلیارد تومان در قالب مستمری به حساب خانواده های سالمند تحت این نهاد واریز می کند.
 
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید