جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۷۹۳۵
گزارشگر : ۷۸

جذب 100 درصد اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی

(دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از جذب 100 درصد از اعتبارات اختصاصی سفر مقام معظم رهبری به استان ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد افزود در سفر مقام عظمای ولایت به استان 41 میلیارد تومان اعتبار برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خراسان شمالی اختصاص یافت، که تمام آن جذب شد.

وی بیان کرد: بخشی از این کمک‌ها برای رفع مشکلات فوری مددجویان در همان ایام حضور معظم ‌له در استان بود که شامل پرداخت عیدی به میزان یک میلیارد و 200 میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند تحت حمایت و بخشی هم که با جذب اعتبارت در بخش های عمرانی، اشتغال، مسکن تا کنون ادامه داشته است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی احداث 3 مجتمع فرهنگی، ورزشی در شهرستان های شیروان، بجنورد و اسفراین را از مهمترین دستاوردهای این سفر با برکت عنوان کرد و گفت: برای هر پروژه یک میلیارد تومان پیش بینی شد و خدا رو شکر شاهد هستیم هم اکنون سه پروژه به اتمام رسیده و در دست استفاده قرار دارد.
الهی راد با اشاره به اینکه یکی دیگر از برکات سفر مقام معظم رهبری کمک به نوعروسان نیازمند بود که 2 هزار سری جهیزیه با سرانه یک میلیون تومان به زوج های نیازمند اهدا شد، خاطر نشان کرد: همچنین ما مصوبه ای رو در بخش تهیه لوازم منزل محرومان داشتیم که 2800 سری لوازم منزل با اعتبار یک میلیارد و 410 میلیون تومان به مددجویان اهدا شد.
وی کمک به لوله کشی گاز هزار و 400 واحد مسکونی با اعتبار 420 میلیون تومان را از سایربرکات این سفر عنوان کرد و ادامه داد:
پرداخت مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان کمک موردی به مددجویان نیز در حال اتمام است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: کمک به احداث یا خرید 600 واحد مسکونی شهری محرومان در این سفر به تصویب رسید که 75 درصد اعتبارت جذب و برای منازل مددجویان هزینه شده است.
 
وی اضافه کرد: مهمترین مصوبه سفر ولی امر مسلمین به استان در بخش توسعه اشتغال محرومان بود که 24 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به این بخش اختصاص یافت که تا کنون 22 میلیارد تومان آن جذب و هم اکنون بیش از 90 درصد از این مصوبه عملیاتی شده است.
 
الهی راد تصریح کرد: کمک به احداث و تعمیر 2 هزار و 100 باب واحد مسکونی و سرویس بهداشتی و حمام با سرانه یک میلیون تومان هم از دیگر مصوبات سفر رهبری بود که 100 درصد آن محقق شده است و یک مصوبه هم در قالب پرداخت یک ماه مستمری به تمامی مددجویان با اعتبار یک میلیارد و 269 میلیون تومان بود که تمامی آن در همان سال اول محقق شد.
 
تعداد بازدید : ۴۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید