جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۸۴۰۶
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

فعالیت 31 کارگاه تولید تجهیزات بهداشتی توسط مددجویان خراسان شمالی

(سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹) ۰۷:۳۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون 31 کارگاه توسط مددجویان این نهاد در زمینه تولید ماسک پارچه‌ای و یک‌بارمصرف بهداشتی و لباس بیمارستانی فعالیت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به نیاز عموم مردم و کارکنان بیمارستان‌ها به تجهیزات بهداشتی، مددجویان این نهاد کارگاه‌های خیاطی را تبدیل به کارگاه تولید ماسک بهداشتی و لباس بیمارستانی کرده‌اند افزود: این واحدهای تولیدی تجهیزات بهداشتی زمینه اشتغال‌زایی ۱۶۰ مددجوی استان را فراهم آورده است.
وی بابیان اینکه مددجویان امسال توانستند ۳۰۵ هزار و ۳۰۰ ماسک و لباس بیمارستانی تولید کنند، اضافه کرد: از این میزان ۲۲۹ هزار و ۸۰۰ عدد ماسک پارچه‌ای، ۶۷ هزار و ۴۸۰ عدد ماسک بهداشتی یک‌بارمصرف و هشت هزار و ۱۰۰ عدد نیز لباس بیمارستانی (گان) بوده است.
وی بابیان اینکه در ابتدای آغاز به کار این واحدها، تعدادی از ماسک‌ها توسط کمیته امداد استان خریداری و در بین اقشار محروم توزیع شد، تصریح کرد: هم‌اکنون این واحدهای تولیدی، ماسک‌ها را برای فروش در داروخانه‌ها و بازار استان تولید می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در زمینه اشتغال‌زایی مددجویان پرداخت و ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری ۳۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان پرداخت‌شده است.
الهی راد بابیان اینکه ۸۳۵ طرح اشتغال‌زایی از محل این تسهیلات راه‌اندازی شده است، افزود: از مجموع طرح‌های اجراشده ۳۱۲ طرح از محل منابع امداد و هم‌افزایی، ۳۲ طرح از محل منابع تسهیلات پایدار روستایی و ۴۹۱ طرح نیز از محل منابع تسهیلات بانک‌ها پرداخت‌شده است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید