جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۴۸۵۶
گزارشگر : ۷۸

درآمد 1.5 میلیاردی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی از بافت فرش

درآمد 1.5 میلیاردی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی از بافت فرش
(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۶:۴۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ شمالی گفت: مددجویان این نهاد طی نیمه نخست امسال موفق به کسب درآمد یک میلیارد و 500 میلیون تومانی از طریق دست بافته‌های خود شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در  حاشیه بازدید از تولیدات و دست بافته های مددجویان با اشاره به بافت 450 مترمربع فرش و گلیم توسط قالی‌بافان استان طی نیمه نخست امسال، گفت: بافت فرش، یک و نیم میلیارد تومان درآمد عاید بافندگان مددجوی این نهاد کرد.
وی در خصوص تولیدات و دست بافته‌های مددجویان تحت حمایت این نهاد گفت: کسب‌وکارهای خانگی به‌عنوان یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند بر این اساس کمیته امداد استان نیز در تلاش است بارونق طرح‌های قالی‌بافی در بین خانوارهای تحت حمایت گام‌های مؤثری در توانمندسازی محرومان بردارد.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت 7 راهبر شغلی در جهت‌دهی به توسعه طرح‌های قالی‌بافی طی امسال در حال انجام است و این اقدام تأثیر بسزایی در افزایش درآمد افراد داشته است.
وی به مجموع اقدامات حمایتی این نهاد در حوزه فرش اشاره کرد و افزود: طی نیمه نخست امسال بیش از 150 بسته لوازم موردنیاز قالی‌بافان بین کارآفرینان این حوزه توزیع‌شده است و همچنین به‌‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت، فرش‌های تولیدی آن‌ها بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.
وی یادآور شد: برنامه‌ریزی در جهت احداث کارگاه‌های پرداخت و رنگ ریزی فرش و ایجاد فروشگاه‌های عرضه مواد اولیه در مناطق کم برخوردار ازجمله منطقه جرگلان در حال انجام است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید